• Główne Kategorie

  • 39 tydzień ciąży

    39 tydzień ciąży. Twoje maleństwo waży najpewniej między 3200 a 3800 g. Ma okrągłą buzię i paznokcie na tyle długie, że wystają już poza brzeg paluszków. Mamy nadzieję że torba już dawno spakowana i stoi w korytarzu. Sprawdź jeszcze raz czy wszystko spakowane.

    Jeśli chcesz wiedzieć co powinny znaleźne się w torbie do szpitala sprawdź tutaj.
    W 39 tygodniu ciąży są już gotowe na przyjmowanie. Czułe i świetnie rozwinięte są już zwłaszcza zmysły dotyku i smaku. To za ich pomocą dziecko będzie na początku swojego życia poznawało świat. Chociaż wzrok rozwija się najpóźniej ze zmysłów, to maluch już w brzuchu reaguje na światło. Słyszy też twój głos i bardzo go lubi. Po narodzinach dziecko szybko zacznie wyławiać go z wielu innych.




    Jeszcze nie trafiłaś do szpitala, więc zastanawiasz się kiedy, ile jeszcze, czujesz że teraz jest ten moment, myślisz że już włączył się alarm?. Czasami trudno odróżnić skurcze przepowiadające od prawdziwych, bo skurcze Braxtona-Hicksa stają się w 39 tygodniu ciąży silniejsze niż w poprzednich tygodniach, a nawet mogą boleć. Ale nadal nie narastają i pojawiają się nieregularnie: raz częściej, raz rzadziej.

    Ból pleców podczas ciąży
    Ciąża bez bólu pleców jest możliwa, ale jeżeli masz pecha, gdyż bolą gdy stoisz, gdy siedzisz, a gdy się kładziesz bolą podwójnie. A jest jeszcze gorzej gdy na złość do bólu pleców dołączy jeszcze rwa kulszowa, czyli ból w miednicy albo pośladków promieniujący nawet aż do kolana. Pomoże ci lekkie ogrzewanie obolałego krzyża, siadanie na piłce rehabilitacyjnej albo delikatny masaż. W ostateczności poproś lekarza o radę, jakie środki przeciwbólowe możesz zażywać i w jakich dawkach.

    Sporym kłopotem mogą stać się w 39 tygodniu ciąży obrzmiałe stopy albo ręce. Twoje ciało gromadzi sporo wody, więc opuchlizny na tym etapie nie unikniesz. Nie lekceważ obrzęków w ciąży, bo mogą oznaczać kłopoty zdrowotne, próbuj je minimalizować.




    Pamiętaj że problem z puchnącymi stopami pojawi się także po porodzie. Dlaczego?
    Wiele mam po porodzie robi błąd, łóżka szpitalne są zazwyczaj wysokie, siedząc z spuszczonymi nogami na łóżku, przy karmieniu czy tez przy zwykłym siedzeniu, nogi zwisają, a co za tym idzie puchną stopy.
    Nie bez kozery w szpitalach są podkładki pod stopy (stołeczki) korzystaj z nich obowiązkowo, nie spuszczaj nóg z łóżka aby swobodnie z wisiały, podpieraj je cały czas.

    Zostaw odpowiedź

    Lub