• Główne Kategorie

  • Kaszki bezmleczne, deserki i mięso – kiedy do diety dziecka wprowadzić nowe produkty

    Najlepszym zalecanym przez specjalistów ds. żywienia niemowląt sposobem karmienia jest karmienie piersią. Gdy mleko matki przestaje zaspokajać potrzeby żywieniowe dziecka, do jego diety wprowadza się produkty takie jak kaszki bezmleczne i mleczne, deserki owocowe, posiłki mięsne, soki oraz herbatki. Przed rozszerzaniem diety dziecka warto poznać kilka faktów, by nie mieć żadnych wątpliwości, co do momentu wprowadzania do diety maluszka nowych produktów spożywczych.

     

    Węglowodany, czyli kaszka bezmleczna w diecie niemowlęcia

     

    Mleko matki zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe dziecka do około 6go miesiąca życia. Gdy niemowlę karmione naturalnie skończy 5-6 miesiąc życia, jego dietę można zacząć rozszerzać o nowe produkty: gotowane warzywa i kaszki bezmleczne. Dzięki nowym składnikom w menu maluszka, jego zwiększone potrzeby żywieniowe są w pełni zaspokajane. Gotowane warzywa takie jak cukinia, marchewka czy ziemniaki wprowadzane są jako pierwsze. Wraz z nimi dziecku można podawać owocowe deserki. Rozszerzanie diety dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym zaczyna się nieco wcześniej, bo już około 4go miesiąca. Dziecko można zacząć karmić kaszką bezmleczną, która dostarcza niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania węglowodanów. Do wyboru są różne rodzaje kaszek (pszenne, ryżowe, gryczane czy wielozbożowe). Nieco starszym dzieciom można przygotować kaszki wzbogacone o banany, truskawki lub maliny. Ukończenie 6go miesiąca życia to właściwy czas na podanie pierwszych posiłków mięsnych (przede wszystkim z drobiu).

     

    Czym się różni kaszka bezmleczna od mlecznej?

     

    Warto poznać różnicę między tymi dwoma produktami, by dokładnie wiedzieć, co podaje się swojemu dziecku. Kaszka bezmleczna polecana jest dzieciom karmionym naturalnie i sztucznie, ponieważ w jej składzie nie ma mleka modyfikowanego. Maluszkom karmionym sztucznie taką kaszkę przygotowuje się na bazie mleka, które dziecko spożywało do tej pory, a niemowlętom karmionym piersią, kaszkę można przygotować na bazie odciągniętego mleka matki. Bezmleczna kaszka ryżowa Humana, dostępna pod adresem http://humana-baby.pl/produkt/humana-100-organic-kaszka-bezmleczna-ryzowa/, polecana jest wszystkim dzieciom od 4go miesiąca życia, ponieważ:

     

    • Nie jest dosładzana.
    • Brak w niej barwników i konserwantów.
    • W jej składzie nie ma laktozy i białek mleka krowiego, dzięki czemu można ją podawać także dzieciom z alergiami pokarmowymi.
    • Wszystkie zboża znajdujące się w kaszkach pochodzą z upraw o jakości 100% Organic, czyli pochodzących z gleb nieskażonych zanieczyszczeniami. Ziarna używane w produktach dla dzieci są też wolne od organizmów modyfikowanych genetycznie.

     

    Kaszki mleczne różnią się od kaszek bezmlecznych tym, że w ich składzie znajduje się mleko modyfikowane. Przyrządza się je więc na bazie wody. Nie podaje się ich dzieciom z nietolerancją laktozy. Można je podawać maluszkom karmionym naturalnie, jednak trzeba mieć na uwadze to, że w ich składzie znajdują się białka mleka krowiego.

     

     

    Zostaw odpowiedź

    Lub