• Główne Kategorie

  • Jak prawidłowo zawiązać chustę

    Jak prawidłowo zawiązać chustę

    Jak prawidłowo zawiązać chustę i nosić w niej dziecko ?. Coraz częściej widzimy mamy noszące dziecko w chuście. Wydaje się to bardzo proste, lecz takie nie jest. Czasami możemy wyrządzić więcej szkody niż dobroci nosząc tak dziecko. Dlatego pokazujemy jak prawidłowo zawiązać chustę.

    Noszenie dzidziusia w chuście jest naturalnym sposobem opieki nad dziećmi. Wydaje się że umiejętność poprawnego układania dzieci w szalach, chustach i innych nosidłach, gdyż są to metody zapożyczone od pokoleń. Powoli wracają metody noszenia dziecka w chuście, ale nie do końca udaje się mamom poprawnie zawiązać ją.
    Dziecko, a zwłaszcza noworodek noszony w chuście czuje się jak w Twoim brzuszku. Jest bardzo blisko Twojego ciała, czuje Twoje ciepło, bicie serca, oddech. Czuje się bezpieczniej, a dla Ciebie jest to wygodna forma spaceru z dzieckiem, czy tez przemieszczania się po mieście.




    Jak prawidłowo zawiązać chustę.

    Zawiąż chustę na sobie

    1
    1. Rozwiń chustę, zlokalizuj logo- środkową część ( tzw. panel) i przyłóż ją ściśle do klatki piersiowej tak, by logo znajdowało się na samym środku.
    2
    2. Kierując trzymany materiał do tyłu (przód ściśle przylega), skrzyżuj go na plecach (tworząc X) i przełóż do przodu: jedną część przez jedno ramię, później drugą- przez drugie ramię. Upewnij się, aby chusta nie była poskręcana.
    3
    3. Przewlecz oba końce chusty pod panelem z logo, spoczywającym na piersiach. Naciągnij końce chusty, pociągając je do dołu. Tutaj możesz wybrać stronę ułożenia dziecka- prawą bądź lewą.
    4
    4. Skrzyżuj dwa końce chusty, aby w okolicach Twojego mostka (piersi) powstał kształt X. Jego spodnia warstwa utworzy „kieszonkę”, w którą włożysz dziecko.
    5
    UWAGA! Zawsze wkładaj dziecko w część przylegającą najbliżej do Twojego ciała (do „kieszonki” znajdującej się „pod spodem”). W zależności od ułożenia dziecka – z prawej czy lewej strony, odpowiednio skrzyżuj chustę.




    6
    5. Owiń końce chusty dookoła, tym razem krzyżując je z tyłu, na wysokości pasa.
    78
    6. Jeżeli nie masz wystarczająco materiału, aby przenieść końce znowu do przodu, zwiąż je z tyłu – podwójnym węzłem.

    Najczęstszych błędów popełnianych przy noszeniu dzieci w chuście

    – Zbyt luźne zawiązanie chusty – sprawia, że dziecko często się odchyla, robiąc wrażenie sprzeciwu wobec chustonoszenia, które w rzeczywistości jest sprawdzaniem granic swobody. Zbyt luźna chusta nie podtrzymuje odpowiednio kręgosłupa dziecka, mogąc powodować jego nieodpowiednie ułożenie i wykrzywienie.

    – Zbytnie przygięcie główki w pozycji kołyski: bokiem do noszącego (chusty wiązane, na jedno ramię)

    – Niewłaściwe rozłożenie materiału między nóżkami dziecka (chusta wiązana) – materiał chusty –zarówno elastycznej, jak i tkanej – powinien być rozciągnięty od kolanka do kolanka, czyli podtrzymywać je na znacznej szerokości.

    – Niesymetryczne ułożenie dziecka (szczególnie chusty wiązane, chusty na jedno ramię) – przy wkładaniu dziecka do chusty zwracajmy uwagę na symetryczne ułożenie jego kolanek oraz podparcie kręgosłupa na całej długości.

    – Noszenie przodem do świata (chusta wiązana) – wielu rodziców rozpoczynając chustonoszenie, gdy ich dzieci są starsze, twierdzi, że przodem do świata to jedyna pozycja, którą dziecko lubi. Nie jest ona jednak korzystna dla dziecka: nie ma podparcia dla kręgosłupa, jego nóżki zwisają, cały ciężar opiera się na wąskim pasku materiału.

    – Wyciąganie rączek dziecka z chusty – małe niemowlę jest otulone chustą aż po szyję, aby cały jego kręgosłup miał podparcie. Dzieci, które nie potrafią jeszcze siedzieć, powinny mieć zaokrąglony kręgosłup.




    shop_logo

    Polecamy sprawdzone chusty od: www.babytula.pl
    Jak i wiele więcej innych rozwiązań.

    Zostaw odpowiedź

    Lub