• Główne Kategorie

 • Wypadanie włosów po porodzie

  Wypadanie włosów po porodzie

  Wypadanie włosów po porodzie. Byłaś w ciąży, fascynowałaś się swoimi gęstymi, lśniącymi włosami. Widziałaś jak cudowny wpływ ma ciąża na Twoje włosy. A więc dlaczego po porodzie proces się odwrócił? włosy nagle zaczęły wypadać dosłownie “garściami” zaczynasz się martwić, wpadasz w panikę… cóż jest to normalne zjawisko, ale dlaczego ?

  Jest to normalne zjawisko, i ma go każda mam, około trzeciego miesiąca po urodzeniu maluszka włosy zaczynają wypadać, zazwyczaj procesten trwa krótko, ale intensywnie.

  Wypadanie włosów po porodzie przyczyny

  Podczas ciąży proces narodzin włosów, porostu oraz wypadania wygląda nieco inaczej niż standardowo. Poziom estrogenów jest podwyższony, przez co mieszki włosowe nie przechodzą w fazę katagenu (czyli porostu pomijając etap wypadania). Włosy nie wypadają, a więc jest ich więcej. Dwa, trzy miesiące po porodzie zaczyna spadać poziom estrogenu, dlatego włosy zaczynają gwałtownie wypadać. Możesz stracić od 20 do 30 proc. włosów. Wśród nich są te, które nie wypadły podczas 9 miesięcy ciąży a naturalnie powinny, i te, które wypadłyby właśnie teraz – dlatego masz wrażenie, że ubywa ci ich w ekspresowym tempie.
  Jednymi słowy, ciąża powodując zwiększenie poziomu estrogenów zatrzymuje naturalny proces wypadania włosów, którego nie zauważyłaś. Gdybyś cofnęła się w czasie zauważyłabyś że to właśnie podczas ciąży nie wypadały Ci włosy. Po urodzeniu poziom estrogenów gwałtownie spadł a więc organizm zadrobił, ostatnie 9 miesięcy w których one nie wypadały.
  Jak wzmocnić włosy po porodzie

  Wypadanie włosów po porodzie to problem hormonalny i musi przez to przejść każda młoda mama. Nie bój się, że zostaniesz łysa. Na głowie mamy średnio 100–150 tys. włosów i nawet jeśli stracisz ich jedną trzecią, różnica nie będzie widoczna. Problem zniknie sam 6–9 miesięcy po porodzie.

  Potrwa to trochę dłużej, jeśli karmisz piersią, bo wtedy w organizmie jest wyższe stężenie prolaktyny – hormonu, którego zbyt duża ilość też jest przyczyną wypadania włosów.
  Dla poprawy kondycji włosów i dla lepszego samopoczucia warto próbować wzmocnić włosy. Duże znaczenie dla ich wyglądu ma odpowiednia dieta, bogata w mikro- i makroelementy oraz witaminy z grupy B. Szczególnie cenne są ryby, jaja i owoce morza zawierające cynk, miedź i żelazo, a także razowe pieczywo i makarony, gruboziarnista kasza, niełuskany ryż – bogate w witaminę B.

  Warto zainwestować również w szampon i odżywkę wzmacniające osłabione włosy. Podczas mycia głowy masuj szamponem włosy przez dwie, trzy minuty, aby składniki odżywcze zdążyły wniknąć w łodygę włosa. Po myciu koniecznie nałóż odżywkę.

  Dlatego nie ma czego się wstydzić, czy tez czym przejmować. To normalny etap każdej mamy.
  Wypadanie włosów po porodzie

  Zostaw odpowiedź

  Lub