• Główne Kategorie

 • Wakacje z maluchem i… nianią?

  Rozważasz rodzinne wakacje w towarzystwie niani? Przedstawiamy wady oraz zalety wspomnianego rozwiązania.

  Czerwiec, lipiec oraz sierpień to letnie miesiące kojarzone przez zdecydowaną większość osób z urlopem i wypoczynkiem. To czas, w którym myśli na tematy zawodowe są ostatnimi, jakie przychodzą nam do głowy. Niemniej jednak możliwa jest sytuacja, w której czas wakacyjnego wyjazdu stanowi zarazem… czas pracy. Jak to możliwe? Tego rodzaju sytuacji nierzadko doświadczają nianie udające się na urlop wraz z maluchem i jego rodzicami czyli – w praktyce – swoimi pracodawcami. Czy to dobre rozwiązanie? No cóż, w praktyce wszystko uzależnione jest od charakteru wyjazdu. Kiedy wobec tego warto zdecydować się na wspomniane rozwiązanie i jak zachować się w poszczególnych, wakacyjnych sytuacjach?

  Wakacyjny wyjazd z nianią może okazać się świetnym pomysłem w przypadku osób, które planują wyjazd o charakterze typowo wypoczynkowym lub nawet aktywnym i zarazem nie mogą sobie pozwolić na to, aby dziecko brało udział np. w wielogodzinnym marszu czy całodziennej, męczącej wycieczce. Tego rodzaju atrakcje z założenia nie są bowiem przeznaczone dla maluchów. Jeśli więc nie chcesz rezygnować z własnej pasji i zarazem nie masz zamiaru wyjeżdżać na urlop bez maluszka, wówczas wakacje z nianią mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

  Koszt

  Wyjazd z nianią – choć bez wątpienia jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem – posiada jednak swoje minusy. Jedną z najpoważniejszych wad stanowi kwestia natury finansowej. Niestety, wyjeżdżając z nianią automatycznie decydujemy się na pokrycie pełnych kosztów podróży. Planując urlop bierz więc pod uwagę, iż koszt wakacji – przy wyjeździe dla 2 rodziców, dziecka i niani – może okazać się co najmniej o 1/3 wyższy. Naturalnie do kosztów uwzględniających dojazd, zakwaterowanie i posiłki, będziemy musieli doliczyć również wynagrodzenie niani.

  Zalety wakacji z nianią

  Jak zostało to już wspomniane, rodzice wyjeżdżający na urlop wraz z maluchem zmuszeni są poniekąd do rezygnacji z zajęć, które – z uwagi na swój charakter – nie są przeznaczone dla dzieci. Decydując się na wakacje w towarzystwie niani nie musisz więc rezygnować z ukochanych, pieszych wędrówek po górach czy całodziennych wycieczek po licznych muzeach bądź galeriach sztuki. To spore udogodnienie dla wszystkich par, ponieważ z powodzeniem mogą one pozwolić sobie na nocne wojaże po roztańczonych klubach czy choćby romantyczną kolację we dwoje. A wszystko to bez wyrzutów sumienia czy też obawy o bezpieczeństwo malca. W końcu dobra opieka nad dzieckiem stanowi priorytet wszystkich, kochających rodziców. Nie zapominajmy jednak o zapewnieniu atrakcji samemu dziecku. Obecnie wiele hoteli posiada własne, rozbudowane place zabaw czy też baseny dedykowane potrzebom najmłodszych. Warto więc dopilnować, aby w czasie twojej nieobecności niania zorganizowała dziecku czas na jednym ze wspomnianych powyżej obiektów.

  Niania w Warszawie, Łodzi czy też Poznaniu to rozwiązanie, na które decydujemy się na co dzień. Dodajmy; rozwiązanie niezwykle wygodne, dzięki któremu rodzice mogą bez przeszkód wrócić do życia zawodowego. Jeśli więc pragniesz realizować swoje pasje i spełniać marzenia również w trakcie urlopu, to rozważ opcję wakacji w towarzystwie opiekunki do dziecka. Naturalnie opisane rozwiązanie posiada jeszcze jedną, niekwestionowaną zaletę. Otóż wybierając się na urlop wraz z dzieckiem i nianią możesz na własne oczy przekonać się, jak – w praktyce – wygląda opieka nad maluchem. To świetne rozwiązanie w przypadku rodziców, którzy nie do końca ufają zatrudnionej opiekunce.

   

   

  Źródło: Artykuł sponsorowany

  Zostaw odpowiedź

  Lub