• Główne Kategorie

 • Jak ubrać dziecko do szkoły i przedszkola?

  Rozpoczął się nowy rok szkolny, wiąże się to z powrotem tego samego pytania co rok wcześniej. Jak ubrać dziecko do szkoły/przedszkola? Żadne dziecko nie stawia na modę, jednak mile widziane jest, aby wyglądało dobrze, schludnie i gustownie. Wygląd dziecka świadczy przede wszystkim o rodzicach a nie samym dziecku.

  Najważniejsze, aby dziecko czuło się w swoim stroju komfortowo, aby jego ruchy nie były ograniczane. Równie ważne jest dostosowanie grubości materiału do pogody, w zbyt grubych ubraniach dziecko się przegrzeje i spoci co może doprowadzić do choroby, podobny negatywny skutek osiągniemy w przypadku zbyt cienkich ubrań zimną lub podczas wietrznej pogody.

  Początek roku szkolnego oznacza jeszcze coś – pogoda zaczyna się zmieniać, będzie się zmieniała przez cały rok szkolny, przeistoczy się najpierw w jesienną, mokrą aurę, następnie mroźną zimę, aby odtajać na wiosnę i przygrzać pod koniec roku. Oznacza to, że musimy być bardzo mobilni w kwestii ubrań. W naszej szafie powinno znaleźć się sporo typów ubrań, na każdą porę roku przynajmniej po kilka par.

  Ponadto warto pamiętać, że dzieci w szkole nie tylko siedzą w ławce, ale także bawią się z rówieśnikami, biegają, wychodzą na przerwy na zewnątrz, muszą też jakoś dotrzeć do szkoły i z niej wrócić. Strój szkolny powinien być jak już wspomnieliśmy – przede wszystkim wygodny, wygoda ta jednak nie oznacza, że strój ma być niemodny. Poza tym, że strój dziecka świadczy o jego rodzicach to dzieci również lubią wyglądać ładnie, dlatego postaraj się, aby ubrania były ciekawie dobrane. Nie zaszkodzi także zapytać swojego dziecka o zdanie. Dzięki temu wykształcisz w nim poczucie estetyki i umiejętność podejmowania decyzji, dowiesz się także, co najbardziej lubi nosić.

  Dobrym patentem jest ubieranie dziecka w taki sposób, aby zawsze mogło pozbyć się części ubrań i założyć je, kiedy zajdzie taka potrzeba. Tak zwane ubieranie na cebulkę ma sporo zalet, młodsze dzieci, na przykład przedszkolne – mogą mieć jednak problemy z podjęciem decyzji o zmianie ubioru i magazynowaniem ubrań. Możemy wtedy poprosić o zwrócenie uwagi na ten fakt opiekunce grupy.

  Modne dziecięce ubranka można nabyć w wielu miejscach, wystarczy się rozejrzeć. Możemy także pokusić się o samodzielne stworzenie kreacji, jednak wtedy potrzebować będziemy odrobiny talentu i poczucia stylu, nie wspominając o sporej dawce wolnego czasu. Najlepszym miejscem pozyskania modnych dziecięcych ubranek od lat pozostaje niezaprzeczalnie Internet. I choć pojęcie to może wydawać się tak ogólne jak powiedzenie „w Europie” to jednak każdy ma sprecyzowaną własną wizję e-zakupów.

  Na co musimy zwrócić uwagę podczas internetowych zakupów? Przede wszystkim na renomę sklepu. Nikt nie lubi być oszukiwanym, dostawać produktów złej jakości czy podróbek. W dobrym, Internetowym sklepie powinniśmy mieć możliwość zwrotu produktu, wybrania przesyłki za pobraniem oraz jasnego dostępu do asortymentu w wielu rozmiarach i modelach. Świetnym miejscem na modne, zakupowe szaleństwa dla najmłodszych może być sklep bananakids.pl.

  Przykładowe zestawy:

  Jednym z najlepszych rozwiązań stroju do szkoły dla dziewczynki będzie połączenie sukienki z kardiganem. Kardigan zawsze będzie mogła zdjąć, jeśli będzie jej za gorąco. Wiosną wybieraj kolorowe i kwiatowe motywy, które świetnie sprawdzą się w tej porze roku. Jesienią natomiast kolory stonowane, ale również pomarańczowe i ciemno zielone.

  Jeżeli Twoja córka nie przepada za noszeniem sukienek, to innym ciekawym wyborem może okazać się bluza z kapturem zestawiona z kolorowymi i wygodnymi legginsami oraz z t-shirtem. Czyli tak zwany zestaw klasyczny.

  Dla chłopca również optymalne będą klasyczne zestawy z jeansów, tenisówek, t-shirtu i bluzy. Od czasu do czasu, na przykład raz na tydzień możemy ubrać synka w ładniejszą koszulę.

  Powyższe propozycje są bardzo uniwersalne i powinny sprawdzić się w każdym przypadku i na niemal każdą, nieodświętną sytuację, pod warunkiem, że w szkole, do której uczęszcza nasz maluch nie są wymagane mundurki szkolne.

   

   

  Źródło: Artykuł partnerski

  Zostaw odpowiedź

  Lub