• Główne Kategorie

 • Świąteczne prezenty dla najmłodszych

  Nie wiesz co wybrać na prezent świąteczny dla dziecka Twojego lub dziecka Twojej siostry, brata bądź cioci?
  Pomożemy!

  Święta, a ze świętami idą w parze prezenty. Każdy to zna. Z jednej cieszymy się ze spotkań z rodziną i dziećmi a z drugiej strony martwimy się zbliżającymi się wydatkami i dręczy nas obawa o to czy prezent, jaki chcemy podarować, będzie trafiony. Co w przypadku, kiedy ma on zostać podarowany najbardziej wymagającej grupie odbiorców, jaką są dzieci?

  Wbrew pozorom nie należy podchodzić do tematu jak do bardzo trudnego przedsięwzięcia. Nie od dziś wiadomo, że dzieci kochają prezenty. Długie tygodnie wyczekiwania, strojenie choinki i ustawianie ciastka i mleka przed kominkiem dla Świętego Mikołaja zawsze ma jeden cel – otrzymanie prezentu. Aby nasz prezent nie okazał się powodem do płaczu musimy wziąć pod uwagę najważniejsze kryterium: wiek.

  Przedszkolaki i starsze dzieci to zdecydowanie bardziej wymagająca grupa. Mimo, że i one wyczekują na prezenty i uwielbiają je dostawać w większości przypadków kierują się mimo swojego młodego wieku modą. Aby dobrać odpowiedni prezent dla dziecka powinniśmy zapoznać się z trendami rynku i nie zapominać o bezpieczeństwie, znak CE to podstawa! Niezaprzeczalnie prym wiodą zabawki powstające po premierze wielkich hitów kinowych kreskówek – dzieciaki je uwielbiają. Aby nie rozczarować dziecka warto obejrzeć przed dokonaniem zakupu reklamy na jednym z dziecięcych kanałów telewizyjnych, każde dziecko marzy o zabawce z reklamy. Macie wtedy gwarancję, że prezent zyska uznanie w oczach dziecka.

  W dobie komputerów i powszechnej cyfryzacji a także pracy w korporacjach i pogoni za pieniądzem warto pomyśleć o zakupie rodzinnej gry dla dzieci. Nawet, jeśli nie jest to rozwiązanie najmodniejsze z pewnością rodzice i dzieci docenią nie tylko świetną zabawę, ale i wspólnie spędzony czas. Wiele ciekawych inspiracji znajdziecie na przykład tutaj: gry dla dzieci .

  Gry planszowe i gry edukacyjne dla dzieci rozwijają kreatywność u najmłodszych. Uczą zdrowej rywalizacji a także myślenia strategicznego. To drugie jest przydatne zwłaszcza w szkole. Są także ciekawą alternatywą dla gier komputerowych, nie wymuszają nienaturalnej pozycji ciała i nie męczą małych oczu. Są też świetną zabawą dla całej rodziny. Gra dla dzieci spodoba się nie tylko pociechom, ale także ich rodzicom. Dzięki takiemu prezentowi dajesz nie tylko samą radość z otrzymania prezentu, ale również pretekst do spędzania wspólnie większej ilości czasu i budowania w ten sposób więzi między dzieckiem a dorosłym.

  Zawsze warto podpytać rodzica czy jego pociecha nie ma już takiej zabawki. Dla bardziej odważnych możemy polecić pytanie skierowane wprost do dziecka. Musimy się jednak przygotować na odpowiedź przewyższającą znacznie nasze możliwości finansowe. Kiedy usłyszymy o nowym iPhonie nie załamujmy rąk, zapytajmy dziecko czy ma jakąś alternatywę dla tego prezentu bądź inne marzenie, na które jest stać ciocię, wujka, mamę, tatę czy babcię.

   

   

   

  Źródło: Artykuł sponsorowany

  Zostaw odpowiedź

  Lub