• Główne Kategorie

 • Stylowy bujaczek dla dziecka

   

   

   

   

   

   

   

  Niegdyś młodzi rodzice nie wyobrażali sobie funkcjonowania bez kołyski, dziś jednak zastąpił ją bujaczek, który można wykorzystać  na wiele sposobów. Bujaczek dla dziecka posłuży nie tylko noworodkowi i małemu niemowlęciu, ale również starszym dzieciom, które będą się w nim mogły przespać, coś zjeść czy się bawić.

  Zamiast łóżeczka na początek

  Bujaczek dla niemowlaka, przynajmniej przez pierwszych kilka miesięcy życia, jest w stanie zastąpić maluszkowi łóżeczko.

  Rodzice często nie chcą umieszczać dziecka w wyraźnie za dużym łóżeczku, które dodatkowo nie posiada funkcji bujania, zatem trudno w nim uśpić maluszka. Bujaczek można z powodzeniem postawić przy łóżku rodziców, nie martwiąc się jednocześnie o jakiekolwiek konsekwencje, jakie może przynieść spanie z tak małym dzieckiem.

  Niemowlaki uwielbiają się bujać!

  Rodzice niemowlaków twierdzą, że te bardzo często zasypiają wyłącznie wtedy, gdy są bujane. W efekcie rodzice muszą nosić je na rękach, aby w ogóle poszły spać.

  Oczywiście, czasami można wspomóc się wózkiem, jednak nie każdy ma na niego w domu wystarczająco dużo miejsca, natomiast spacery nie o każdej porze będą komfortowe.

  Tymczasem bujaczek dla dziecka zaspokoi wszelkie jego potrzeby – wystarczy położyć maluszka w środku i delikatnie bujać, aż w końcu zaśnie. Dodatkowo możemy włączyć szumy bądź delikatną melodię, a dziecko powinno zasnąć w bardzo krótkim czasie.

  Dla dzieci nieodkładalnych

  Niektóre dzieci należą do grona tak zwanych nieodkładalnych – spokojnie śpią na rękach rodziców, lecz nie sposób odłożyć ich do łóżeczka. Tutaj ponownie – najczęściej maluszki chcą, aby bujać je na rękach.

  Czasami nie akceptują nawet wózka, ponieważ nie sposób uzyskać w nich spokojnego, lecz regularnego rytmu bujania. Tymczasem bujaczek sprawi, że dziecko będzie można nie tylko odłożyć na miejsce, ale również uśpić bez noszenia na rękach.

  Nie tylko do spania

  Powyżej omówiona została główna funkcja bujaczka Tiny Love, jednak warto wiedzieć, że posiada on ich nieco więcej. Otóż ze względu na regulowane oparcie, możemy nieco podnieść bujaczek do takiej pozycji, w której łatwo będzie nawiązać z dzieckiem kontakt wzrokowy.

  Oznacza to, że bujaczek może posłużyć nam do wspólnej zabawy, czytania książeczek, opowiadania historyjek. Doskonale sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć, a rodzice nie chcą nosić maluszka na rękach przez cały czas.

  Bujaczek zamiast krzesełka do jedzenia

  Wielu rodziców zastanawia się, jakie krzesełko do jedzenia wybrać dla swojego dziecka, jednak warto wziąć pod uwagę, że większość modeli dedykowana jest dzieciom, które już potrafią siedzieć.

  Jeśli maluszek jeszcze nie opanował tej umiejętności, to możemy karmić go w bujaczku – wystarczy tylko dopasować oparcie w odpowiedni sposób. Dziecko z pewnością nie ześlizgnie się w niego ani nie wypadnie, czego często na początku obawiają się rodzice.

  Zabawki na czas wolny

  Bujaczek dla dziecka wyposażony jest w zwisające zabawki, które z pewnością zainteresują każdego malca. Na początku dziecko będzie je jedynie obserwować, aby z czasem próbować samodzielnie po nie sięgnąć.

  Jest to nie tylko doskonały sposób na to, aby zainteresować czymś dziecko, ale również by stymulować do rozwoju jego mózg i mięśnie. Zabawki nie przeszkadzają dziecku w zasypianiu, natomiast mogą zainteresować maluszka od razu po przebudzeniu.

  Bujaczek do dziecka – do jakiego wieku?

  Bujaczek dla dziecka dedykowany jest przede wszystkim noworodkom i młodszym niemowlakom, jednak jako pierwsze krzesełko do karmienia może również posłużyć nieco starszym dzieciom.

  Zazwyczaj nie śpią w nim dzieci, które potrafią już samodzielnie przewrócić się z boku na bok, lecz wciąż mogą korzystać z bujaczka na przykład podczas zabaw czy posiłków.

  W rzeczywistości warto kierować się nie wiekiem dziecka, a jego wymiarami oraz upodobaniami. Niektóre wcześniej rezygnują z bujaczka, inne zaś nieco później.

  Zamiast kołyski

  Tradycyjną kołyskę warto zastąpić bujaczkiem, który posiada aż 3 funkcje, natomiast kołyska – tylko jedną. Dzięki niemu nie musimy zaopatrywać się w kilka sprzętów – z powodzeniem zastąpi on zarówno kołyskę, jak i leżaczek dla dziecka.

  Pozwoli to rodzicom zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale i miejsca w domu, co jest niezwykle istotne szczególnie w przypadku niewielkich powierzchniowo mieszkań.

  Zakup bujaczka dla dziecka z pewnością okaże się trafną inwestycją, tym bardziej, że uwielbiają go niemal wszystkie niemowlaki. Zastąpi on kilka sprzętów w naszym domu, a co więcej, okazuje się on być niezwykle praktycznym rozwiązaniem, co mogą potwierdzić rodzice posiadający w swoich domach bujaczki dla dzieci, z których na co dzień korzystają ich pociechy.

  Kolejnym ułatwieniem w zasypianiu może okazać się interaktywny miś z Twoim głosem. Sprawdź czym jest Feel Bear.

   

   

   

  Źródło: Artykuł sponsorowany 

  Zostaw odpowiedź

  Lub