• Główne Kategorie

 • Sprawdzony fotelik przodem do kierunku jazdy

  Wybierając fotelik samochodowy dla dziecka, rodzice zwracają uwagę na wszystko. Dobry fotelik musi posiadać wysokie testy ADAC, być bezpieczny i w przypadku młodszych pociech skierowany tyłem do kierunku jazdy.

  W końcu najważniejsze jest bezpieczeństwo, a te może zapewnić tylko dobry środek transportu. Dlatego foteliki Besafe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rodziców, produkując bezpieczne foteliki przodem do kierunku jazdy, jak również tyłem do kierunku jazdy.

  Jaki fotelik dla dziecka?

  Przede wszystkim fotelik musi być dostosowany do wzrostu, wagi i wieku dziecka. Dlatego właśnie foteliki Besafe są tak praktyczne, gdyż nadają się dla dzieci od 6 miesiąca do 4 roku życia. Powinny także posiadać testy zderzeniowe i zapewniać najwyższe bezpieczeństwo. Ważne, aby miały ochronę przed zderzeniem tylnym. Ważna jest także regulacja siedziska i wysokiej jakości materiał wykonania.

  Najbezpieczniejszym systemem mocowania jest ISOFIX, dlatego warto zdecydować się na fotelik z tą bazą. Warto wybrać fotelik przód/tył. Pozwoli to na szybką zmianę fotelika mocowanego tyłem na fotelik przodem do kierunku jazdy. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie przy starszych dzieciach. Warto pamiętać, że małe dzieci powinny jak najdłużej jeździć tyłem do kierunku jazdy.

  Fotelik montowany tyłem

  Dla tych najmłodszych zalecana jest jazda tyłem do kierunku jazdy. Według zaleceń im dłużej dziecko jeździ tyłem, tym lepiej, może to być nawet do 4 roku życia. Dlatego foteliki Besafe dla najmłodszych oferują właśnie możliwość montowania ich tyłem. Zapewnia to bezpieczeństwo dzieciom, a rodzicom spokój ducha. Modele montowane tyłem świetnie się sprawdzą dla dzieci od 6 miesiąca do 4 roku życia.

  Dodatkowa ochrona boczna zapewni najwyższe bezpieczeństwo. Ergonomiczne nakładki na pasy pozwolą na uczucie komfortu podczas użytkowania. Zagłówki są regulowane tak samo, jak przestrzeń na nogi sprawiając, że foteliki rosną razem z dzieckiem.

  Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji zapewniają możliwość długiego użytkowania. Wszystkie foteliki przeszły testy bezpieczeństwa, także foteliki montowane przodem do kierunku jazdy.

  Foteliki przodem/tyłem do kierunku jazdy

  W ofercie dostępne są również foteliki montowane przodem i tyłem do kierunku jazdy. Jest to świetne rozwiązanie dla rodziców, których dzieci nie zawsze pozwalają na przewożenie tyłem. Zwłaszcza w przypadku starszych dzieci taki przewóz bywa problematyczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu podróż samochodem może być tylko przyjemnością, w razie potrzeby zawsze można zmienić kierunek fotelika. Praktyczność zastosowania takiej metody pozwala na długie użytkowanie fotelika bez konieczności szybkiej zmiany na inny.

  Zalety fotelików montowanych przodem/tyłem

  Największą zaletą takich fotelików jest ich praktyczność i możliwość długiego użytkowania. Ponadto foteliki przodem do kierunku jazdy tak jak i reszta produktów Besafe zapewnia najwyższe bezpieczeństwo podczas użytkowania. Regulowany zagłówek i przestrzeń pomiędzy nogami zapewnia odpowiednie dopasowanie do wzrostu dziecka. W tych modelach również została zastosowana ochrona przed zderzeniami bocznymi.

  Ergonomiczne pasy pozwolą na komfort podczas użytkowania. Wysokiej jakości materiały mogą być docenione przez wszystkich rodziców. W dodatku wszystkie foteliki można w szybki sposób odpiąć i wyjąć np. przekładając do innego samochodu. Sygnalizacja świetlna i dźwiękowa dodatkowo informuje rodziców o poprawności instalacji, pozwalając na jeszcze większe bezpieczeństwo.

  Podsumowanie

  Wybierając fotelik dla swojego dziecka, należy kierować się jego bezpieczeństwem. Zakup kiepskiej jakość produktu bez odpowiednich testów może narazić życie malca na niebezpieczeństwo. W większości samochodów istnieje możliwość zamontowania bazy ISOFIX, warto z tego skorzystać. W ten sposób fotelik jest stabilniejszy i bezpieczniejszy podczas jazdy.

  Ważna jest również regulacja siedziska pozwalająca na odpowiednie dopasowanie do wzrostu dziecka. Dziecko nigdy nie powinno jeździć w źle dopasowanym foteliku, gdyż nie jest wtedy odpowiednio chronione przed urazami. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na maksymalną wagę użytkownika, a także wzrost.

   

   

  Źródło: Artykuł partnerski 

  Zostaw odpowiedź

  Lub