• Główne Kategorie

 • Sposoby na przyspieszenie porodu

  Sposoby na przyspieszenie porodu. Niby już, ale jeszcze nie, termin porodu mija albo zaraz minie, a Ty czujesz się w najlepsze? Widocznie maleństwu jeszcze nie spieszy się na świat. Lekarz uspokaja a Ty się denerwujesz, słuchasz co doradzają Ci koleżanki, albo fora internetowe. Większość porad już na logikę wydają się bez sensowe, pamiętaj nie ryzykuj, czasami zwykle ruchy mogą zaszkodzić dziecku, a niżeli mu pomóc.

  Jak przyspieszyć poród?

  Sposoby na przyspieszenie porodu.
  Pamiętaj, jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, a Ty jesteś cały czas pod kontrolą swojego ginekologa, nie ma powodów do zmartwień. Każde dziecko rozwija się w różnym tempie, jedno potrzebuje jeszcze kilka dni, drugie tydzień przed terminem jest gotowe. Matka natura wie co robi, nie starajmy się jej poprawiać jeśli nie ma ku temu zasadnych wskazań.
  Nie przejmuj się że termin masz na 18 marca, a tu nic nie wskazuje że urodzisz. Statystyki podpowiadają że, na 100 kobiet tylko od 4 do 7 rodzi w wyznaczonym terminie.
  Gdy mija termin:

  – Bądź spokojna, wyliczenie terminu nie zawsze jest dokładnie i zależy od wielu czynników.
  – Jeśli dziś upływa termin udaj się do lekarza lub szpitala w którym będziesz rodzić, zbadają tętno, zrobią KTG, jeśli wszystko będzie dobrze, wrócisz do domu.
  – Gdy termin minie przez około 14 dni codziennie będziesz przychodzić na kontrolę do szpitala.
  – Jeśli po 14 dniach nic się dalej nie dzieje, lekarz skieruje Cię na patologię ciąży (to tylko tak się nazywa, nie przejmuj się) a następnie zadecyduje czy wywołać poród.

  Przyspieszenie porodu

  Jeśli termin minął, a ciąża przebiegała prawidłowo i lekarze nie widzą powodu do niepokoju, możesz oczywiście spróbować przekonać dziecko do pojawienia się w końcu na świecie.

  Najprzyjemniejszym, a co ważne, skutecznym sposobem jest seks. Sperma zawiera prostaglandyny – hormony, które znalazłszy się w pobliżu szyjki macicy, powodują jej dojrzewanie, co prowokuje skurcze. Przez 2–4 godziny po stosunku stężenie prostaglandyn w śluzie szyjkowym jest od 10 do 50 razy większe niż normalnie. Poza tym podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy.

  Skurcze macicy pojawiają się także podczas pobudzania brodawek piersiowych (zarówno rękami, jak i ustami). Do układu krwionośnego uwalnia się wtedy oksytocyna – hormon stymulujący skurcze macicy.

  Przyspieszenie porodu mycie podłóg i maliny?

  Wysiłek fizyczny, ale dlaczego ? Wiele przyszłych mam w ostatnich tygodniach przed porodem ogranicza go do minimum. Teraz możesz pozwolić sobie na trochę wysiłku, nie chodzi nam o dźwiganie zakupów mycie podłóg, ( mity mówią gdy kobieta myje podłogi zaraz urodzi, bzdura możesz tylko zaszkodzić dziecku i sobie) trzeba podkreślić, że nadmierny, gwałtowny wysiłek nie jest wcale bezpieczny. Może prowadzić do odklejenia się łożyska, a biorąc pod uwagę wielkość brzucha i kłopoty z utrzymaniem równowagi, takie akrobacje mogą skończyć się bardzo źle. Rozsądnym pomysłem jest natomiast długi spacer w tempie, które nie wywołuje zadyszki, dzięki niemu dotlenisz siebie i dziecko oraz poprawisz krążenie krwi. Aktywność fizyczna zwiększa wydzielanie endorfin, które nie bez powodu nazywane są hormonami szczęścia, poprawiają nastrój, a dodatkowo zmniejszają odczuwanie bólu.
  Wiele także mówi się o wywarze z liści malin, które działają naskurczowo. Pamiętaj jednak, że nie zadziała on po jednorazowym zastosowaniu, a dopiero po kilku, kilkunastu dniach. Możesz go pić od 38. tygodnia ciąży.

  Prysznic lub wanna
  Prysznic czy wanna z ciepłą wodą na pewno rozluźniają i relaksują, ale tak naprawdę są skuteczne dopiero wtedy, gdy poród już się rozpoczął. Więc po co się gotować? jedynie chyba tylko dla relaksu.

  Nie polecamy

  – Jedzenie ostrych potraw (np. z curry) często pojawia się w radach w internecie, ale trudno znaleźć mamę, która przyznałaby, że stosowała i podziałało.
  – Jajecznica z cebulą – to jeden z dziwniejszych sposobów, uzasadnienia żadnego nie udało się znaleźć, może natomiast spowodować wzdęcia i niestrawność.
  – Mocna kawa – duża ilość kofeiny na pewno nie jest zdrowa dla malucha, a skuteczność – wątpliwa.
  – Lampka czerwonego wina – być może pozwala mamie rozluźnić się, ale to alkohol, a alkohol w ciąży? Chyba tego nie zrobisz swojemu maleństwu.
  – Herbatki przeczyszczające, to może od razu udaj się do szpitala na lewatywę?

  Zdrowy rozsądek
  babcie, ciocie, koleżanki i fora internetowe pękają w szwach od takich porad, niektóre może i mają sens, ale czy pomagają? ktoś pisze że jej pomogło wypicie soku malinowego, ale czy drugiej to pomoże? inny organizm, inne warunki ciąży, nic się nie powtarza. Zanim zaczniesz którykolwiek sposób testować skonsultuj się z swoim lekarzem, tak będzie bezpieczniej. Pamiętaj trzymaj się zdrowego rozsądku, bo 2 czy 3 dni Cię nie zbawi, a zamiast pomóc możesz zaszkodzić, i tak urodzisz, kwestia kilku dni. Tyle już wytrzymałaś dasz radę 🙂

   

  Sposoby na przyspieszenie porodu

  Zostaw odpowiedź

  Lub