• Główne Kategorie

 • Rodzinne wyprawy rowerowe z fotelikiem dla dziecka

  Nawet bobas, który nie potrafi jeździć na rowerze może brać udział w dwukołowych wyprawach turystycznych rodziców, W trosce o jego bezpieczeństwo mama i tata powinni wcześniej uzupełnić osprzęt rowerowy o fotelik rowerowy.

  Rower, aktywnie używany do przemieszczania się, to zbawienie dla ciała i duszy! Zaledwie godzina stosunkowo spokojnej jazdy na rowerze umożliwia spalić nam 500 kilokalorii. Rozbudzone wysiłkiem pedałowania mięśnie spalają zapas energii, który znajduje się zgromadzony w nadmiarze w komórkach tłuszczowych, Dlatego, za sprawą zbawiennej rowerowej jazdy, ciało staje się szczuplejsze, i jeszcze normalizuje się poziom cukru we krwi. Jasno więc widać, że jest wiele powodów, dla których świeżo upieczeni rodzice powinni zadbać o aktywność fizyczną w postaci rowerowych eskapad. Co jednak z najmłodszym członkiem rodzinnej wspólnoty? Może wybrać się na przejażdżkę razem z mamą i tatą. Dzięki użyciu fotelika rowerowego, pożyteczny sport uprawiany na dwóch kołach może być radosnym świętem całej, młodej rodziny.

  Czym jest fotelik rowerowy dla dziecka? Szukając go w różnych sklepach, rodzic wypatrzy trzy podstawowe typy tego urządzenia, takie jak:

  • fotelik do montażu na kierownicy z przodu roweru,
  • fotelik montowany na ramie podsiodłowej lub też na bagażniku z tyłu roweru,
  • przyczepka rowerowa.

  Standardy bezpieczeństwa bezwzględnie wymagane od testowanych fotelików rowerowych powinny powodować, że w zasadzie wszystkie wyżej zaprezentowane rozwiązania projektowane i produkowane są z najwyższą troską o najmłodszych. Przed kupnem fotelika trzeba jednak sprawdzić, czy spełnia normy bezpieczeństwa. Dzięki nim okazują się na ogół niegroźne różne niespodziewane zdarzenia, czasami mające miejsce w trakcie rodzinnych wypraw.

  Montaż na rowerze rodzica musi zostać jednak wykonany prawidłowo. Warto poświęcić temu wiele uwagi, bez względu na to, jak bezpieczne i jak atestowane byłoby to urządzenie. Montaż okazuje się kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania siedziska dla naszego bobasa. Co ciekawe, instalacja fotelika rowerowego nie musi być wcale trudna. Popularne, nowoczesne technologie dedykowane tym urządzeniom okazują się być niezwykle szybkie i łatwe podczas montażu na rowerze rodzica.

  Zanim dziecko zasiądzie w swoim rowerowym foteliku, musi zostać mu założony kask na główkę. Fotelik i ubranka dziecka warto wyposażyć w najróżniejsze odblaski, a nawet w oświetlenie. Błyskające elementy poprawiają widoczność dziecka na drodze! Pamiętaj więc, żeby przed wyprawą wyposażyć rodzinę w odpowiednie akcesoria rowerowe. A później już tylko można życzyć miłej jazdy!

   

   

   

   

   

  Źródło: Artykuł partnerski 

  Zostaw odpowiedź

  Lub