• Główne Kategorie

 • Rodzaje kloców dla dzieci – jakie klocki dla 2-, 3-, 4-latka, jakie dla starszego dziecka?

  Klocki to zabawki, które towarzyszą dzieciom od wieków. Z czasem zmienia się ich wygląd, materiał, z którego powstają, są coraz ciekawsze i bardziej zróżnicowane. Klockami chętnie bawią się zarówno małe dzieci, jak i starsze, chłopcy i dziewczynki. Wybór tego typu zabawek w sklepach jest ogromny, które z nich są zatem najlepsze i najbardziej przypadną do gustu starszym dzieciom?

  Rodzaje klocków

  Producenci zabawek prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rodzajów klocków dla dzieci. Nie sposób opisać wszystkich istniejących rodzajów, gdyż co chwilę na rynku pojawiają się kolejne nowości. Aby lepiej zorientować się w tym, jakie klocki są aktualnie dostępne, warto odwiedzić strony internetowe sklepów z zabawkami, jedną z nich jest https://www.urwis.pl/klocki. Bardzo ważne jest, aby wybrany przez nas rodzaj klocków był dostosowany do wieku dzieci, które mają się nimi bawić. Wśród najpopularniejszych znajdziemy zapewne drewniane klocki, klocki Lego, klocki Cobi, Mega Blocks, klocki konstrukcyjne, a nawet klocki piankowe, które są bezpieczną zabawką dla najmłodszych.

  Klocki dla dzieci między 1. a 3. rokiem życia

  Pierwsze trzy lata życia to okres intensywnego rozwoju dziecka. Staje się ono już coraz bardziej samodzielne, jednak obowiązkiem rodzica jest nadal dbanie o jego bezpieczeństwo. W okolicach drugiego roku życia doskonali się koordynacja wzrokowo-ruchowa, co można zaobserwować podczas zabawy klockami. Ruchy malucha są coraz bardziej precyzyjne, dlatego też warto dawać mu jak najwięcej okazji do ćwiczeń. Świetnym rozwiązaniem są więc klocki o różnych kształtach, które należy wrzucić przez odpowiednie otwory do wiaderka.

  Dziecko w wieku lat trzech potrafi już budować niewielkiej wysokości wieże, jednak największą uciechę daje ich burzenie. Warto zatem kupić jak najprostsze klocki, np. drewniane. Koniecznie trzeba pamiętać także o tym, że dzieci w tym wieku wszystkie przedmioty wkładają do ust, dlatego też zakupione przez nas klocki muszą być odpowiedniej wielkości. Przykładem mogą być klocki Mega Bloks.

  Klocki dla starszych dzieci

  Dzieci w wieku przedszkolnym już całkiem nieźle radzą sobie z rzeczami wymagającymi manualnej sprawności. Można zatem obdarować je klockami, które pozwalają na tworzenie nieco bardziej skomplikowanych konstrukcji. Bardzo dobrym wyborem są więc proste klocki konstrukcyjne lub klocki Clics, które dają małym odkrywcom nieograniczone możliwości jeśli chodzi o tworzenie niesamowitych budowli. Pojedyncze elementy nie muszą być już tak duże, gdyż dzieci około czwartego roku życia i starsze już nie próbują jeść wszystkiego, co wpadnie w ich ręce.

  Ogromną popularnością cieszą się klocki Lego Duplo. Ta marka proponuje zarówno zestawy klocków, które pozwalają na wybudowanie konkretnej budowli oraz klocki bazowe, którymi można bawić się według własnego uznania

  Dzieci w wieku szkolnym świetnie radzą sobie już z operowaniem zabawkami wymagającymi dużych zdolności manualnych. Poza tym ich wyobraźnia jest niemal nieograniczona, dlatego też uwielbiają budować niesamowite konstrukcje. Świetnie nadają się do takiej zabawy klocki Lego, które stanowią już absolutną klasykę wśród zabawek na całym świecie.

   

   

   

   

   

  Źródło: Artykuł partnerski 

  Zostaw odpowiedź

  Lub