• Główne Kategorie

 • Pomocne zabawki i akcesoria dla najmłodszych

   

  Zabawki są dla dzieci nieodłącznym elementem pierwszych lat życia dziecka. Ich celem jest bawić oraz rozwijać zmysły i umiejętności maluchów. Zabawki muszą być bezpieczne oraz odpowiednio dobrane do wieku dziecka.

   

  Polecane przez ekspertów zabawki dla niemowląt

  Od pierwszych miesięcy życia bobasa można urozmaicić jego czas odpowiednimi zabawkami. Nowo narodzone dziecko nie ma jeszcze umiejętności bawienia się zabawkami, ale jest dobrym początkującym obserwatorem. Odpowiednie będą zawieszki w wyrazistych, mocnych kolorach, które pobudzą zainteresowanie. Można je przyczepić np. do wózka. Kolejną zabawką jest karuzela, która łączy w sobie kilka kombinacji – porusza się oraz gra. Można zamontować ją nad łóżeczkiem, dzięki czemu dziecko pod wpływem przyjemnej muzyki przejdzie płynnie w stan snu.

  Grzechotki dobrze sprawdzą się dla dzieci od 3 miesiąca życia. Maluch może trzymać grzechotkę i poruszać nią. Daje mu to dużo radości oraz zabawy. Często grzechotka jest połączona z gryzakiem, co daje więcej możliwości małemu dziecku. Jest to dobre rozwiązanie w momencie, kiedy dziecku zaczną wychodzić pierwsze ząbki. Gryzienie miękkiej gumy daje wielką ulgę przy ząbkowaniu. Dobrym wyborem zabawki dla dziecka jest mata edukacyjna. Zapewnia ona dziecku wielką swobodę oraz wspomaga jego rozwój ruchowy. Dodatkowo poznaje nowe faktury, ciekawe zawieszki oraz odgłosy zabawek lub szeleszczącej maty. Matę można używać wszędzie, gdyż jest wykonana z grubego materiału, który zapewnia wygodę maluszkowi.

  W 5-tym miesiącu życia, dziecko pewniej i lepiej radzi sobie z kąpielą. W tym czasie maluch lubi wodne zabawy, więc odpowiednie będą zabawki takie jak kaczuszka do kąpieli. Taki dodatek spotęguje radość dziecka z kąpieli, a jeżeli do tej pory kąpiel była dla niego torturą to z kaczuszką te tortury będą na pewno przyjemniejsze. Niezastąpione są także pluszaki. Każde dziecko lubi mieć swoją przytulankę lub ulubionego misia. Zasypianie z pluszakiem jest dla dziecka przyjemniejsze i zapewnia mu spokój. Ważne, aby pluszaki nie miały małych elementów, które mogą się odczepić i malec mógłby je połknąć np. guziki.

  Od około 8 miesiąca można dziecku dać pierwsze układanki lub klocki, które może dowolnie układać. Na początek warto wybrać te najprostsze, którymi może bawić się na wiele sposobów. Takie zabawy kształtują wyobraźnię przestrzenną. Po ukończeniu 1 roku życia można wzbogacić zabawki o te, które dają więcej możliwości. Chętnie polecane są zabawki Playmobil, które pokazują dzieciom świat w małych rozmiarach. Sami mogą jeździć małymi samochodami, tworzyć domki i kierować się mniejszymi postaciami.

   

  Jakie akcesoria wybrać dla najmłodszych?

  Do zapewnienia opieki nad dzieckiem nie wystarczy wózek i ciuszki. Potrzebne są inne liczne przedmioty takie jak buteleczki, smoczki lub elektroniczna niania. Ważnym elementem jest też fotelik. Ranking fotelików samochodowych, wygrywają te, które są najbezpieczniejsze dla dzieci. Niezbędne są pasy bezpieczeństwa lub dodatkowa ochrona dla główki. Warto wybrać ten, który zapewni maksimum bezpieczeństwa.

   

  Źródło: Artykuł sponsorowany

  Zostaw odpowiedź

  Lub