• Główne Kategorie

 • Jaka odzież dla niemowląt latem będzie najlepsza?

  Wybranie odpowiedniej odzieży dla niemowląt na lato często jest poważnym problemem. Rodzice nie wiedzą, czy lepiej ubierać wtedy dziecko dość ciepło, a może założyć mu ubrania z krótkimi rękawkami. Co zrobić, aby maluch czuł się komfortowo? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi praktycznymi poradami!

  Wraz z temperaturą zmienia się nasza garderoba. Ubieramy się tak, aby było nam komfortowo, czyli nie za ciepło i nie za zimno. Dzieci, które jeszcze same nie mogą wybierać dla siebie ubrań i powiedzieć nam, czy jest im wygodnie, to już coś innego. Rodzice muszą wobec tego wybrać taką odzież dla niemowląt, która będzie w stanie zapewnić im właściwy komfort termiczny. Zimą, gdy temperatury spadają, wybranie odpowiednich ubrań nie stanowi tak dużego problemu, jak w przypadku lata, gdy łatwo o przegrzanie, ale z drugiej strony też i o zaziębienie.

   

  Letnia wyprawka dla niemowlaka

  Wielu rodziców w Polsce boi się o to, że dziecko się zaziębi. Dlatego nawet w ciągu lata ubierają dziecko dość grubo, w kilka warstw ubranek. Niestety, chociaż dziecko się wtedy nie przeziębi, to jednak może się przegrzać, a to ma też negatywny wpływ na jego układ odpornościowy.

   

  Na lato powinniśmy wybierać przede wszystkim ubrania przewiewne oraz lekkie, które będą dobrze przepuszczały powietrze. Ważne jest również, aby był wykonane z materiałów dobrze przepuszczających powietrze, na przykład bawełny, która nie będzie podrażniała skóry. Na lato dobrze sprawdzają się body z krótkim rękawkiem, rompersy, z kolei na nieco chłodniejsze dni latem – pajacyki. Gdy wychodzimy na dwór, nie zapomnijmy o czapce dla dziecka. Pod ręką przyda się też sweterek lub inne ubranie do okrycia, gdy nagle się ochłodzi.

   

  Stale kontroluj, czy dziecku jest komfortowo

  Gdy chcemy mieć pewność, że dziecku jest wygodnie, sprawdźmy, czy nie ma zimnych nóżek i rączek. Jeśli ma, ubierzmy go cieplej. Gdy z kolei dziecko jest zgrzane, a na jego karku możemy wyczuć pot, oznacza to, że założyliśmy za dużo ubrań, dlatego zdejmijmy jedną warstwę lub ubierzmy dziecko w coś bardziej przewiewnego.

   

  Źródło: Artykuł sponsorowany 

  Zostaw odpowiedź

  Lub