• Główne Kategorie

 • Ociekacz do butelek – fachowiec w mokrych sprawach

  Nocne pobudki, uporczywe kolki, ząbkowanie, zmiana pieluch- to tylko niektóre z wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się świeżo upieczeni rodzice.

  Prawdziwą zmorą okazuje się być jednak karmienie, które wiąże się z nieustannym myciem akcesoriów. Nie istnieją chyba na świecie rodzice, którym sprawiałoby to przyjemność i którzy z chęcią zabieraliby się do takich prac. Na szczęście mamy na to patenty!

  Gdzie to położyć?

  Nie ulega wątpliwości, że butelkowe kąpiele są jednymi z najczęstszych, które odbywają się w domach zamieszkiwanych przez niemowlęta i małe dzieci. Problemów nastręczają zwłaszcza dziecięce butelki czy kubeczki-niekapki, które, ze względu na swe niewielkie gabaryty i nieregularne kształty kryją w sobie wiele trudno dostępnych zakamarków.

  A tam, gdzie są zakamarki, jak wiadomo, powstaje ryzyko namnażania się bakterii, które dla małych brzuszków są szczególnie niebezpieczne.

  Zabiegi wokół butelek i naczyń, z których korzystają niemowlęta, rozpoczynają się właściwie jeszcze przed pierwszym użyciem. Większość rodziców wyparza każdorazowo nowe akcesoria.

  Po zjedzeniu przez dziecko posiłku, dobrze jest również stosunkowo szybko zająć się zabrudzeniami.

  Orężem w rękach rodziców jest gorąca woda i środki czystości, czasem jednak nawet tak dzielni bohaterowie potrzebują wsparcia w postaci specjalnych szczotek, które docierają w trudno dostępne miejsca.

  Gdy proces mycia i szorowania można uznać za zakończony, wielu opiekunów maluchów staje przed dylematem: co dalej? Gdzie odłożyć mokre akcesoria? Niby wydaje się to proste, ale czasem może nastręczyć realnych trudności.

  Sprytne i tanie ociekanie

  W każdej kuchni znajduje się zwykle suszarka do naczyń usytuowana w szafce nad zlewem lub umieszczona obok jako wolnostojący sprzęt. Powszechną praktyką jest odkładanie tam wszystkich umytych rzeczy.

  Zazwyczaj jednak nasze domowe suszarki są przeładowane sztućcami, talerzami, czy kubkami, więc trudno coś jeszcze tam zmieścić. Poza tym, wyobraźmy sobie sytuację, kiedy głodny niemowlak z płaczem wyrywa rodziców ze snu w środku nocy. Nie każdy jest przygotowany do natychmiastowej reakcji.

  Bywa i tak, że, w natłoku codziennych obowiązków, zapomnimy przygotować zbawienne papu. Potrzeba żelaznych nerwów, aby w ekstremalnej sytuacji mieć cierpliwość do poszukiwania w czeluściach suszarkowych rozmaitości. małych elementów butelki, jak chociażby odczepiane uchwyty i smoczki.

  Innym wyjściem jest odkładanie akcesoriów dla dziecka bezpośrednio na blat stołu czy szafki kuchennej. To może jednak wiązać się z przykrą niespodzianką w postaci kałuży na podłodze, jeśli zapomnimy o papierowym ręczniku lub podkładzie.

  Poza tym, butelki i smoczki kładzione w przypadkowych miejscach zbierają kurz i drobnoustroje zalegające na tych powierzchniach, bo nie każdy przed odłożeniem mokrych przedmiotów pamięta o przetarciu stołu, bądź szafki.

  Taka z pozoru prozaiczna czynność może mieć swoje konsekwencje. Przypomnijmy sobie zresztą, ileż to razy sięgaliśmy po coś, zrzucając przy okazji wszystkie inne przedmioty w zasięgu naszej ręki.

  Pozostają jeszcze względy estetyczne. Zostawianie mokrych sprzętów i elementów gdziekolwiek powoduje wrażenie chaosu, o wiele lepszym rozwiązaniem jest znalezienie dla nich stałego i bezpiecznego miejsca, gdzie nikomu nie przeszkadzają i jednocześnie są od razu pod ręką gotowe do użycia w razie potrzeby.

  Prawdziwą rewolucją są nowoczesne ociekacze do butelek i akcesoriów. Nie kosztują wiele, a poprawiają komfort życia całej rodziny.

  Spływa to po nich

  Wiele standardowych suszarek jest błędnie skonstruowanych, przez co zatrzymują wodę, tworzą zacieki na naczyniach i de facto nie spełniają dobrze swojej podstawowej funkcji.

  Natomiast nowoczesne ociekacze butelkowe mają obecnie tak ergonomiczne kształty, że efekt suszenia następuje w dużo krótszym czasie, zaś zbędne krople wody spływają do cieniutkiej podstawki, którą następnie można łatwo opróżnić z nadmiaru cieczy.

  Woda nie zatrzymuje się bezpośrednio w obrębie suszonych przedmiotów, co jest rozwiązaniem najbardziej higienicznym z możliwych.

  Powierzchnia suszarek butelkowych upstrzona jest smukłymi widełkami w różnych rozmiarach, dzięki czemu żadna butelka, czy kubeczek, nawet te najbardziej wymyślne, nie pozostaną same sobie.

  Widełki można łatwo wyjąć, by je umyć przed następnym użyciem. Ich ponowne rozmieszczenie na podziurkowanej tarczy zależy wyłącznie od wyobraźni i potrzeb użytkownika. Smukłość widełek sprawia, że spłynie po nich woda aż do ostatniej kropelki.

  Pogotowie wodne

  Ociekacz do butelek działa niczym specjalistyczny sprzęt zaopatrzony w innowacyjny system irygacyjny. Są to bardzo proste w użyciu rozwiązania, które zawsze pomogą w cieknącej sprawie.

  Wyposażone zostały w system odpowietrzania, zatem na powierzchni naczyń nie tworzy się para. Higieniczne i ekspresowe suszenie jest istotne zwłaszcza dla rodziców dzieci zmagających się z kolkami i bólami brzuszka. Butelki i kubeczki pozostaną sterylne i nienagannie czyste.

  Suszenie butelek i ich elementów nie musi oczywiście zaburzać harmonijnego wystroju kuchni, oraz wpływać na ogólne wrażenie nieporządku. Ociekacze mają niewielkie rozmiary i bardzo stylowy design. Pasują do każdego wnętrza, nie ślizgają się na podłożu ze względu na silikonową podkładkę. Łatwo je spakować i zabrać ze sobą w podróż.

  Kropla drąży skałę

  Ktoś mógłby powiedzieć, że istnieją rzeczy dużo ważniejsze, aniżeli suszenie dziecięcych akcesoriów. Zapewne tak jest, choć punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie ma nic złego w tym, że człowiek nieustannie dąży do poprawiania jakości swojego życia, a dla rodziców nowo narodzonych dzieci każda pomoc jest na wagę złota.

  Dlatego nawet maleńka kropla wody na powierzchni butelki ma znaczenie i zasadne staje się jej zniwelowanie. Bo przecież to właśnie te malutkie krople drążą w skałach wielkie otwory.

  Więcej znajdziesz na stronie https://www.nanobebe.pl/

   

   

  Źródło: Artykuł sponsorowany 

  Zostaw odpowiedź

  Lub