• Główne Kategorie

 • Kupujemy piaskownicę dla dzieci. Co warto wiedzieć i jaką wybrać?

  Dobrze zaprojektowany, funkcjonalny ogród nie może być miejscem odpoczynku wyłącznie dla dorosłych. Chcąc zaaranżować przestrzeń, która spełni oczekiwania całej rodziny, nie możemy zapomnieć o strefie przeznaczonej dla dzieci, zaś jednym z elementów, którego nie może tam zabraknąć jest bez wątpienia piaskownica.

  Piaskownica od dziesięcioleci jest ulubionym miejscem dziecięcych zabaw. Choć nasze pociechy są otoczone najnowszymi technologiami, zdecydowana większość z nich odda naprawdę wiele za możliwość tworzenia niezwykłych budowli czy nawet prostych babek z piasku we własnym ogrodzie.

  Jaka powinna być piaskownica dla dzieci?

  Dobra piaskownica dla dzieci musi być przede wszystkim bezpieczna. Powinna być pozbawiona ostrych kantów, o które można się skaleczyć, a także wystających czy ostrych elementów. Najlepiej, by jej powierzchnia była gładka, co uchroni naszą pociechę przed nieprzyjemnymi w skutkach otarciami.

  Piaskownica dla dziecka musi być również dopasowana do wieku i wagi pociechy, a także stabilnie osadzona na podłożu. Świetnym pomysłem będzie też zakup piaskownicy z pokrywą zabezpieczającą ją przed zabrudzeniami czy wizytami zwierząt domowych, które mogą zostawiać w piasku swoje odchody.

  Na korzyść danego modelu piaskownicy będą przemawiać również szerokie półki, które umożliwią stawianie na nich rozmaitych przedmiotów, w tym choćby foremek, a tym samym ułatwią zabawę.

  Podstawowe rodzaje piaskownic

  Podstawowy podział piaskownic uwzględnia ich kształt oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. Do najpopularniejszych modeli zalicza się piaskownice drewniane, z tworzywa sztucznego oraz modułowe.

  Piaskownice drewniane zazwyczaj mają kształt prostokąta lub kwadratu. Ich niekwestionowanym atutem jest estetyczny wygląd, za sprawą którego sprawdzą się w ogrodach utrzymanych w najróżniejszej stylistyce. Co więcej, tego typu piaskownice są łatwe w konserwacji, a odnawiając je możemy pomalować drewno na ulubiony kolor dziecka, maskując przy okazji ewentualne zniszczenia.

  Dużym zainteresowaniem cieszą się również piaskownice z tworzywa sztucznego. Są dostępne w rozmaitych kształtach, wzorach i kolorach, a ponadto można je łatwo przenosić, tworząc strefę zabawy w dowolnie wybranym punkcie ogrodu czy działki. Piaskownice dla dzieci z tworzyw sztucznych możemy też bez problemu zdemontować, przykładowo zimą lub chcąc je wyczyścić. Tego rodzaju piaskownice są często wyposażone w pokrywę, która w upalne dni świetnie sprawdzi się w roli małego brodzika.

  Ciekawą alternatywą są też piaskownice modułowe, składające się z kilku elementów wykonanych najczęściej z tworzywa sztucznego. Moduły te można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc piaskownice w wybranym rozmiarze, dostosowanym do potrzeb i oczekiwań naszej pociechy. Ich zaletą jest także szybki i prosty demontaż.

  Odrębną grupę produktów stanowią piaskownice, będące elementem większej konstrukcji i mogące pełnić dodatkowe funkcje. Zazwyczaj są one częścią większego zestawu, w skład którego wchodzą również zjeżdżalnie, domki czy huśtawki. W tego typu zestawach, piaskownice często umiejscawiane są pod zadaszeniem, co jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w upalne, słoneczne dni.

   

   


  Źródło: Artykuł zewnętrzny

  Zostaw odpowiedź

  Lub