• Główne Kategorie

 • Jakich zabiegów kosmetycznych unikać w ciąży

  zabiegi kosmetyczne w ciąży

  Jakich zabiegów kosmetycznych unikać w ciąży. Pewnie już słyszałaś że, w ciąży lepiej omijać gabinety kosmetyczne szerokim łukiem, ze względu na szkodliwość zabiegów dla Twojego dziecka. Nie do końca tak jest, w ciąży nie wszystko jest dozwolone dla Ciebie, ale jest wiele bezpiecznych zabiegów z których możesz skorzystać. Ważne jest to aby dobrze sprawdzić dany salon, zapytać czy mają doświadczenie w zabiegach dla kobiet w ciąży. Czy użyte kosmetyki są zdrowe, i nie zaszkodzą Tobie, jak i Twojego dziecku.


  A więc jak jest naprawdę, można wykonywać zabiegi kosmetyczne w ciąży, czy jednak nie ?
  Krąży wiele opinii zwłaszcza w internecie, lecz czy ktoś tak naprawdę to sprawdził? Twoja skóra miewa wiele humorów w czasie ciąży, skoro trudna jest już pielęgnacja kosmetyczna w domowych warunkach, to co dopiero w salonach kosmetycznych? Większość kobiet odkłada zabiegi kosmetyczne, iż boi się zaryzykować, i może coś w tym jest. Ale bez przesady

  Czasami ciąża Ci służy, i nie potrzebujesz nic “poprawiać” a czasami jest zupełnie odwrotnie. Wszystko to przez zmiany hormonalne które w tym czasie szaleją jak same chcą.
  Twoja skóra podczas ciąży jest bardzo wrażliwa, dlatego tak trudno jest wykonywać zabiegi kosmetyczne, każdy silniejszy kosmetyk może raczej zaszkodzić niżeli pomóc. Dlatego ważne jest aby w salonie kosmetycznym Panie dobrze wiedziały, jakich użyć kosmetyków, z jakim składnikiem i w jakich dawkach, mowa także o farbowaniu włosów.
  Zwróć także uwagę w salonie że jesteś w ciąży, dobrze wyszkolona kosmetyczka doskonale wie jakie zabiegi może wykonać, a jakich nie. Do tego doradzi Ci jak samej pielęgnować swoje ciało, jak powinnaś w tym czasie pielęgnować skórę na co dzień, ponieważ przestaje ona czasami tolerować niektóre wcześniej stosowane kosmetyki. Bardziej wrażliwa skóra może reagować alergicznie na przykład na składniki aktywne zawarte w kosmetykach odmładzających.

  Składniki w większości kosmetyków mogą działać szkodliwie na dziecko, przede wszystkim retinol. Istnieje obawa, że wysokie stężenie witaminy A może powodować wady płodu. Niewskazane są też algi, ponieważ zawierają jod, który w nadmiarze może być szkodliwy dla dziecka. Bezpieczne są natomiast kremy z witaminą C oraz preparaty zawierające kwasy owocowe w niskim stężeniu.

  Powinnaś głównie skupić się na nawilżaniu twarzy, regeneracji ciała i oczywiście na relaksie, który pozytywnie wpłynie na jej nastrój i stan skóry. Może wybrać na przykład zabieg aromaterapeutyczny.

  Masaż podczas ciąży

  Oczywiście jest wskazany, lecz prawdziwy masażysta wiedząc że jesteś w ciąży dopasuje odpowiednią pozycję, oraz będzie wiedział co zrobić, aby nie zaszkodzić. Najważniejsze aby nie wykonywać gwałtownych ruchów, omijać okolice brzuszka, a masaż nóg, stup czy innych okolić dla Ciebie jest nawet błogosławieństwem, to najlepszy sposób na poprawę krążenia krwi i limfy. Dzięki niemu zmniejszają się obrzęki, znika sztywność mięśni i stawów. Masaż uelastycznia też skórę, co ułatwia jej rozciąganie.

  Zabiegi laserowe

  Laser jest wykluczony, Nie tylko przy depilacji, ale też przy zamykaniu naczynek. W czasie ciąży nie wolno też poddawać się działaniu ultradźwięków i prądu stałego, używanych np. w galwanizacji i jonoforezie. Prąd przenikający przez organizm może mieć negatywny wpływ na rozwijający się płód. W czasie ciąży zabronione są zabiegi wyszczuplające i drenujące – guam, endermologia, drenaż limfatyczny – ponieważ podwyższają poziom ciśnienia krwi. Nie należy także opalać się w solarium – promienie UV są szkodliwe, a na twarzy mogą pojawić się plamy pigmentacyjne, czyli tzw. ostuda, która jest efektem zmian hormonalnych.

  Pamiętaj aby od razu po porodzie, także nie korzystać od razu z wszystkich zabiegów. Skóra musi wrócić do swojej normy, oraz się odbudować, dlatego daj sobie minimum trzy miesiące na regenerację. Nawet jak zauważysz wypadające włosy nie popadaj w panikę, i nie leć od razu do fryzjera lub kosmetyczki. Dlaczego po porodzie wypadają włosy przeczytasz tutaj.  Jakich zabiegów kosmetycznych unikać w ciąży

  Zostaw odpowiedź

  Lub