• Główne Kategorie

 • Jaki kosz na zużyte pieluchy?

  Kiedy przyszli rodzice zaczynają kompletowanie wyprawki, często zastanawiają co zrobić, by ułatwić sobie codzienność z niemowlakiem. Biorąc pod uwagę to, że czynnością najczęściej wykonywaną podczas opieki nad niemowlakiem, jest zmiana pieluszki wyjątkowym udogodnieniem, są kosze na zużyte pieluchy.

  Mało który rodzic myśli o tym, że życie z małym dzieckiem może mieć jakieś minusy. Poza nieprzespanymi nocami, ciągłym zmęczeniem, zdecydowanie jednym z nich jest nieprzyjemny zapach zużytych pieluszek.

  Sposobem na jego szybkie zneutralizowanie jest wybór odpowiedniego modelu kosza na zużyte pieluszki. Czym się kierować, by wybrać ten najbardziej funkcjonalny i skuteczny? Poniżej podpowiadamy, jaki kosz na zużyte pieluchy warto wybrać.

  Wygoda przede wszystkim

  Chyba żaden rodzic nie ma ochoty marnować kilku wolnych minut podczas drzemki malucha na zbędne czynności.

  Ciągłe bieganie ze zużytymi pieluchami do ogólnego pojemnika na odpady nie jest nikomu potrzebne. Dlatego kosz na zużyte pieluchy powinien być pojemny. Najlepiej, jeśli wszystkie pieluszki z jednego dnia bez problemu się w nim zmieszczą.

  Należy pamiętać, że wraz ze wzrostem malucha zwiększa się rozmiar jego pieluszki. Więc pieluszek w większym rozmiarze zmieści się w koszu stosunkowo mniej.

  Optymalna wielkość pojemnika to 40 litrów. Tych rozmiarów kosz jest na tyle duży, by sporo w sobie zmieścić. Równocześnie nie przytłacza swoim rozmiarem, stojąc w kąciku maluszka.

  Kosz powinien szczelnie zatrzymywać zapachy w środku podczas wyrzucania pieluszki, jak również, podczas wymiany wkładu. Dobrze, jeżeli można wykorzystać w tym celu zwykłe worki na śmieci.

  Skuteczne zatrzymywanie zapachu

  Konstrukcja kosza na pieluchy i sposób ich utylizacji powinien być szczelny i skutecznie niwelujący zapachy. Nieprzyjemny zapach nie powinien się z niego wydobywać po włożeniu pieluszki oraz podczas opróżniania kosza z odpadów.

  Właśnie w takim celu przyszli rodzice decydują się na zakup specjalnego kosza na zużyte pieluchy. Najlepiej, jeśli kontakt z zapachem zawartości pieluszki ma jedynie miejsce podczas jej zmiany.

  Bezpieczeństwo malucha na przewijaku

  Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać malucha na przewijaku bez nadzoru. Dlatego kosz na zużyte pieluchy powinien znajdować się zaraz obok stacji do przewijania. Dodatkowo swoją budową powinien umożliwiać obsługę za pomocą jednej ręki. Druga z pewnością się przyda do asekurowania malucha na przewijaku.

  Kosz, w który wystarczy wrzucić zużytą pieluchę i obsłużyć mechanizm za pomocą wajchy jest odpowiednim wyborem. Dzięki takiemu rozwiązaniu ryzyko nieszczęśliwego wypadku jest zminimalizowanie.

  Atrakcyjny design

  Kosz na zużyte pieluchy będzie stanowić element wystroju przez kilkanaście miesięcy. Dlatego jego wygląd ma istotne znaczenie. Atrakcyjny design sprawi, że całe pomieszczenie będzie prezentować się świeżo i czysto.

  Taki właśnie jest kosz magic. Jego atrakcyjny wygląd doskonale dopasuje się do wnętrza w każdym stylu. Dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych.

  Między innymi w kolorze białym, który doskonale będzie pasować do białych mebli w pokoju niemowlaka. Pokój dla dziewczynki? Kosz na zużyte pieluchy w kolorze różowym będzie doskonale do niego pasował.

  Tego typu gadżet nie staje się bezużyteczny nawet wtedy, gdy dziecko już wyrośnie z pieluch. Bez problemu można wykorzystać go na śmieci.

  Łatwo dostępne wkłady

  Dobry kosz na zużyte pieluchy powinien być ekonomiczny w użytkowaniu. Wkłady w nim zastosowane powinny być tanie i łatwo dostępne.

  Najlepszą opcją jest możliwość wykorzystania w nim klasycznych worków na śmieci. Bez problemu można je zakupić w niemal każdym sklepie, a ich cena nie jest wysoka.

  Najważniejsze cechy, które powinien posiadać kosz na zużyte pieluchy:

  • skuteczne zatrzymywanie nieprzyjemnego zapachu zużytych pieluszek
  • możliwość obsługi jedną ręką
  • brak konieczności kupowania specjalnych wkładów
  • duża pojemność
  • łatwość w utrzymaniu czystości
  • atrakcyjny wygląd i duża gama dostępnych kolorów
  • łatwość w opróżnianiu pojemnika
  • po załączeniu okresu pieluchowania możliwość wykorzystania na inne odpady

  Jaki kosz na zużyte pieluchy warto wybrać?

  Najlepiej taki, który w sposób skuteczny spełnia swoje zadanie. Umożliwia w sposób higieniczny gromadzenie zużytych pieluszek do momentu konieczności opróżnienia pojemnika.

  Brak konieczności wynoszenia każdej pojedynczej pieluchy to duża oszczędność czasu. Zwłaszcza gdy zmiana pieluszki ma miejsce kilkanaście razy w ciągu doby.

  Kosze na zużyte pieluchy to nie tylko użyteczne gadżety. Posiadając nowoczesny design, mogą bez problemu stanowić ciekawy element wystroju kącika niemowlaka. (Więcej znajdziesz tutaj.)

   

   

   

  Źródło: Artykuł sponsorowany 

  Zostaw odpowiedź

  Lub