• Główne Kategorie

 • Jaką lampkę nocną wybrać dla dziecka?

  Lampka w pokoju dziecka jest niezbędna – dzięki niej maluszek nie będzie bał się zostać sam w pokoju. Jej obecność docenią również rodzice najmłodszych, którzy wstają do nich w nocy. Podpowiadamy, czym się kierować, wybierając lampkę nocną.

  Jakie lampki nocne dla dzieci są w sprzedaży?

  Wybór lampek nocnych dla dzieci jest ogromny – dostępne są wiszące, do kontaktu, modne w ostatnim czasie cotton balls oraz stojące. Te ostatnie są zresztą najpopularniejsze, gdyż z powodzeniem można je ustawić zarówno na stoliku nocnym, jak i biurku. Stojące lampki nocne dla dzieci cieszą się popularnością wśród rodziców także z powodu kolorowych abażurów. Obok jednokolorowych, dostępne są także z rozmaitymi nadrukami – wybierać można wśród lampek w kropeczki, chmurki, gwiazdeczki czy korony. Wiele propozycji zarówno do pokojów chłopców, jak i dziewczynek jest dostępnych w tym sklepie internetowym Lamps and Company.

  Czym się kierować przy wyborze lampki nocnej dla dziecka?

  Lampki nocne dla dzieci używane są wieczorami i nocami, zaś w dzień stanowią ozdobę pokoju dziecka. Z tego względu wybór nie powinien być przypadkowy – uwagę warto zwrócić zarówno na jakość materiałów, jak i design. Materiały, z których produkt został wykonany, powinny być trwałe, bo bardzo możliwe, że zaspane dziecko przypadkowo spowoduje upadek lampki ze stolika nocnego. Jeżeli chodzi o design, lampki nocne dla dzieci powinny być spójne z pozostałym wyposażeniem znajdującym się w pomieszczeniu. Aby lampka była bezpieczna dla dziecka, warto zwrócić uwagę także na sposób jej zasilania. Najpopularniejsze są lampki z zasilaniem na kabel, ale w sprzedaży są dostępne także lampki zasilane bateriami. Jeżeli stolik nocny znajduje się daleko od gniazdka elektrycznego, najlepszym wyborem będzie lampka na baterie. Wybór lampki nocnej to nie wszystko – zadbać warto także o światło. Powinno ono być przytłumione, aby jedynie częściowo rozjaśniać pomieszczenie i nie rozbudzać maluszka.

  Dlaczego lampka nocna powinna zagościć w pokoju dziecka?

  Lampki nocne dla dzieci są dostępne w różnych kształtach i kolorach. Powodów, dla których rodzice powinni zakupić lampkę, jest wiele – dobrze dobrana lampka ułatwia dziecku zasypianie i eliminuje lęk przed ciemnością. Ponieważ lampki nocne dla dzieci to dodatkowe, a nie główne źródło światła, nie rozbudzają one – wystarczy dobrać żarówkę o ciepłej barwie światła. Szeroki wybór lampek dla dzieci oznacza możliwość dopasowania produktu do potrzeb dziecka i stylu, w jakim pomieszczenie zostało urządzone. Zakup lampki to po prostu inwestycja w zdrowy i bezpieczny sen dziecka.

   

   

   

  Źródło: Artykuł partnerski 

  Zostaw odpowiedź

  Lub