• Główne Kategorie

 • Dlaczego ubranka dzieci należy prać w ekologicznej chemii?

   

  Podczas szykowania wyprawki, jeszcze przed narodzinami dziecka każda młoda mama stoi przed dylematem jaki proszek do prania kupić. Oczywiste jest to, że skóra malucha jest wrażliwa, a na dodatek należy uważać na nawet najmniejsze podrażnienia. Dlatego zawsze należy dokładnie przyjrzeć się ofercie dostępnych proszków. I najrozsądniej będzie zdecydować się na proszki ekologiczne.

   

  Zminimalizowanie ryzyka podrażnień

  Trend na ekologię jest dosyć silny. Warto mieć świadomość, że jest to nie tylko moda, ale troska o zdrowie. Szczególne znaczenie powinno mieć to na przykład w przypadku małych dzieci. O tym, jak ważne jest to, by stosować środki zaliczające się do kategorii chemia ekologiczna wiedzą rodzice dzieci zmagających się z alergiami. Maluchy bardzo często cierpią na atopowe zapalenie skóry, gdzie jednym z działań profilaktycznych jest troska o zastosowanie właściwych środków piorących.

  Przede wszystkim, zaleca się stosowanie delikatnych hipoalergicznych detergentów do prania dziecięcych ubrań. Jest to ważne w pierwszych trzech latach życia dziecka. Skóra jest wówczas bardzo delikatna. W środkach piorących ogólnie dostępnych na rynku może znajdować się wiele substancji drażliwych dla skóry dziecka. W przypadku środków naturalnych, ekologicznych nie ma takiego ryzyka. Stosując środki ekologiczne rodzice mają gwarancję, że maluch nie odczuje dyskomfortu. Na szczęście, pojawia się coraz więcej środków przeznaczonych typowo dla dzieci, w których można prać ubranka. Są to żele, kapsułki, proszki i płyny do płukania. Rodzice mogą więc wybierać w wielu środkach. Głownie rodzice powinni swoje zainteresowanie skierować na środki ekologiczne.
  Chociaż wielu producentów wypuszcza produkty neutralne i one także są godne uwagi. Należy zwrócić uwagę na certyfikaty i atesty, jakie posiadają określone środki chemiczne. Jednym z bardziej cenionych certyfikat z Instytutu Matki i Dziecka.

   

  Ekologiczna chemia dla dzieci

  Warto przyjrzeć się ofercie sklepów oferujących ekologiczną chemię. Poszczególne środki piorące są uniwersalne, co oznacza, że mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Trzeba tylko dokładnie zapoznać się ze składem poszczególnych preparatów i wytypować najwłaściwszy, na przykład pod kątem zapachu. Są to środki przyjazne dla środowiska, a na dodatek absolutnie nie wywołujące nawet najmniejszych podrażnień. Jak jest to istotne wiedzą rodzice alergików i dzieci cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

  Ekologiczna chemia powstaje na bazie nowoczesnych receptur, dlatego jej działanie jest nie do zakwestionowania. Każdy ze środków tego typu dopasować można dla dzieci i dorosłych. Środki piorące wykonane na podstawie ekologicznych założeń mają przyjemny, naturalny zapach. W ich składzie nie ma żadnych substancji chemicznych, czy innych szkodliwych. Dlatego nie uczulają. Prosty skład przeznaczony jest bezpośrednio do zastosowania. Poza zapachem, czy ochroną przed podrażnieniami nie można też zapominać o skuteczności. Decydując się na określony środek piorący wiemy, że usunie on wszystkie, także bardzo uporczywe plamy dokładnie. Jak widać, wybór środków ekologicznych jest w pełni uzasadniony, również jeśli chodzi o pranie ubrań. Na uwadze muszą mieć to szczególnie młodzi rodzice. To im musi zależeć na tym, aby dziecko miało najlepsze z dostępnych środków i aby skóra maluszka była chroniona od razu, od urodzenia.

  Młody organizm, obciążony skłonnością do alergii nie jest w stanie poradzić sobie z silnymi substancjami uczulającymi lub drażniącymi skórę. Wyłącznie naturalne, ekologiczne środki piorące nadają się do tego, by stosować je dla maluchów. Nie tylko w pierwszych latach życia dziecka, ale przez cały czas. Rodzina, w której używa się neutralnych, przyjaznych skórze środków nie musi obawiać się o to, że ktoś będzie cierpieć z powodu reakcji alergicznych. W zamian, wyprane pranie będzie zawsze dobrze pachniało, nie będzie na nim żadnych plam i wszyscy będą zdrowi. Warto więc wprowadzać ekologię do swojej codzienności.

   

   

   

   

   

  Źródło: Artykuł partnerski

   

   

   

  Zostaw odpowiedź

  Lub