• Główne Kategorie

 • Co to jest ciemieniucha

  Co to jest ciemieniucha. Dziwnie wyglądające łuski na główce Twojego maleństwa, trudne w usunięciu? Pamiętaj aby samej nie skrobać jej, drapać, ani na siłę nie usuwać.

  Ciemieniucha to żółte łuski, które są przyklejone do skóry (wyglądem przypominają tłusty łupież). Najczęściej, jako przyczynę tego zaburzenia podaje się zbyt wysoki poziom hormonów matki, które nie zostały usunięte jeszcze z organizmu dziecka i krążą sobie w krwiobiegu powodując drobne zaburzenia. Bardzo często dodatkowym elementem jest rozwój grzybów na skórze dziecka. Podobieństwo ciemieniuchy i łupieżu wynika z faktu, że w obu wypadkach obserwuje się zbyt intensywną produkcję sebum przez gruczoły łojowe. Zapowiedzią ciemieniuchy są ledwo widoczne białe łuski tuż przy skórze głowy. Po ich pojawieniu się należy rozpocząć działania, bo chociaż nie jest to objaw groźnego schorzenia, to jednak ciemieniucha uniemożliwia skórze oddychanie.
  Najważniejsze aby samemu ich nie usuwać, po przez wyczesywanie, skrobanie czy tez drapanie, najważniejsza jest odpowiednia higiena niemowlaka.
  Zadbaj o dokładne mycie głowy, oraz odpowiednie preparaty dostępne w aptece na ciemieniuchę.
  Zachowanie higieny codziennej spowoduje że zniknie sama w ciągu kilku miesięcy.
  Ciemieniucha

  Jeden komentarz w Co to jest ciemieniucha

  • […] Co to jest ciemieniucha? Jest to nic innego jak efekt nadmiernego działania gruczołów łojowych, znajdujących się na skórze dziecka. Łój, wydzielany przez hormony w nadmiarze, zasycha na główce dziecka i łącząc się ze złuszczonymi komórkami naskórka, tworzy na niej ciemnożółte plamy o różnym stopniu nasilenia. Ale o tym piszemy więcej tutaj: Co to jest ciemieniucha […]

  Zostaw odpowiedź

  Lub