
Bezbolesny poród, czy to możliwe?. Czy jest możliwy poród bez bólu? wiele przyszłych mam zastanawia się nad tym cały czas. Okazuje się że z biegiem czasu jest coraz więcej metod na bez bólowy poród. Zobacz kilka z tych metod.
Bezbolesny poród – podtlenek azotu.
Podtlenek azotu, to gaz, a dokładnie tlen z dodatkiem podtlenku azotu. Jest całkowicie bezpieczny, nie działa rozkurczowo ani także nie zaburza porodu. Dzięki gazowi rozweselającemu, poród staje się dużo przyjemniejszy, przyszła mama ma lepszy nastrój jak i jest spokojniejsza. Gaz może zażywać każda pacjentka podczas porodu, jedynie niemożna podawać go osobom o silnej alergii, i nie jest skrajnie wyczerpana. Dobrym dodatkiem jest to że mama dozuje sobie sama ilość gazu, wystarczy około 5 wdechów i od razu zaczyna odczuwać ulgę. Jedynym skutkiem ubocznym gazu rozweselającego są lekkie zawroty głowy.
Bezbolesny poród – stymulacja rerwów za pomocą TENS
TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), czyli symulacja nerwów przez skórę. Metoda ta jest stosowana głównie w Wielkiej Brytanii, choć moda na TENS powoli dociera również do polskich szpitali. TENS to niewielkie urządzenie z czterema elektrodami, które przykleja się do pleców pacjentki. Przez elektrody przechodzi delikatny impuls elektryczny, który wywołuje uczucie łaskotania lub mrowienia. Rodząca może sama kontrolować natężenie prądu, tak by osiągnąć oczekiwany efekt.
TENS nie wywołuje żadnych skutków ubocznych i jest w pełni bezpieczny dla mamy oraz jej dziecka. Urządzenia nie powinny stosować kobiety uskarżające się na żylaki na nogach lub hemoroidy, mające rozrusznik serca, silną arytmię serca lub epilepsję.
Bezbolesny poród – hipnoza
Lekarze od dłuższego czasu potwierdzili, że hipnoza może mieć pozytywny wpływ na poród, jak i zdecydowanie pomóc rodzącej mamie. Hipnoza to stan silnej koncentracji, w którym zostaje pobudzony prawy zakręt przedczołowy, wzgórze kory czuciowej i wyspy. Czyli najważniejszych obszarów kory mózgowej.
Do tych części właśnie trafiają informacje o bólu, dzięki temu iż te części są osłabione podczas hipnozy, mama zdecydowanie mniej czuje ból.
Dodatkowo w czasie seansu wprowadza się pewne sugestie – np. że rodząca znajduje się w pięknym miejscu, na plaży lub romantycznej wyspie, a nie białej sali porodowej. Dzięki temu kobieta staje się dużo bardziej spokojna, a jej mięśnie rozluźniają się, co znacznie ułatwia poród.
Zostaw odpowiedź
Musisz być Zalogowany aby dodac komentarz.