• Główne Kategorie

 • Asystent ciąży w telefonie

  Pierwsza ciąża to wielka niewiadoma dla każdej kobiety. Co się ze mną dzieje? Jak wygląda teraz moje dziecko? Ile przytyję w następnym miesiącu? – pojawiają się tysiące pytań i bardzo kusi siedzenie na forach lub konsultacje z innymi mamami. Nawet gdy nie jest to pierwsza ciąża, to przecież te wiadomości gdzieś już umknęły, mało kto pewnie pamięta o szczegółach odżywiania czy rozwoju dziecka.  A gdyby tak mieć wszystkie dostępne informacje w telefonie? Aplikacji ciążowych jest sporo, ale ja polecam Asystenta ciąży. Dlaczego? Zaraz Ci wyjaśnię!

  Wiadomości od dzidziusia!

  Gdy w programie podasz datę ostatniej miesiączki, to program automatycznie wyliczy przewidywaną datę porodu. Możesz też wpisać ją ręcznie na podstawie informacji uzyskanych od lekarza. Aplikacja codziennie będzie Cię informować, w którym tygodniu ciąży jesteś i od tego momentu zaczniesz otrzymywać wiadomości pisane (jakby) przez Twoje dziecko. Są one adekwatne do tygodnia ciąży, w którym jesteś i dotyczą rozwoju płodu i stanu zdrowia matki. To bardzo przyjemne czytać o rozwoju maluszka i dowiadywać się, jak aktualnie wygląda i które narządy właśnie się rozwijają.

  Przygotuj się do wizyty lekarskiej

  Program umożliwia podanie wagi sprzed ciąży oraz późniejsze jej aktualizowanie. Ta informacja może przydać się u lekarza. Jednocześnie Ty upewnisz się, czy waga jest prawidłowa, gdyż od razu uzyskasz informację o różnicach między oczekiwanym przyrostem masy a rzeczywistym.

  Kolejną możliwością jest wpisywanie wyników pomiaru ciśnienia. Możesz mierzyć je w domu i zapisać wynik przed spotkaniem z lekarzem. Jeśli nie masz ciśnieniomierza, to możesz tutaj zapisać wyniki z badania w gabinecie lekarskim. Przy okazji podam Ci świetną radę odnośnie pomiarów ciśnienia – większość aptek posiada ciśnieniomierz do użytku przez klientów! Możesz z niego bezpłatnie skorzystać. A jeżeli w pobliżu nie ma apteki, to być może zastanowisz się nad zakupem smartbanda? On nie tylko mierzy ciśnienie, ale też między innymi zlicza pokonane kroki. Funkcja może Ci się przydać po porodzie, na spacerach z dzidziusiem.

  Spakuj torbę do szpitala…

  … a zanim spakujesz, oczywiście musisz kupić mnóstwo przedmiotów. Pieluszki, koszula do karmienia, woda do picia podczas porodu, szlafrok. Kto by o tym wszystkim pamiętał? Aplikacja Asystent ciąży posiada bogatą listę rzeczy przydatnych w czasie porodu i kilku dni później. Możesz dopisywać swoje własne przedmioty, albo usunąć te, które uważasz za zbędne. Zaznaczasz zgromadzone akcesoria i uzyskujesz graficzny obraz procentowego ukończenia wyprawki. W sklepie łatwo sprawdzisz, co już kupiłaś i czego jeszcze potrzebujesz. Oczywiście nie wszystko musisz kupować – część rzeczy być może przekaże Ci inna mama, która już z nich nie korzysta? Być może przejrzy z Tobą listę z aplikacji i coś Ci podpowie.

  Dowiedz się więcej

  Program zawiera sekcję „Artykuły”. Jest to spora baza wiedzy na temat ciąży, rozwoju płodu, urządzania dziecięcego pokoju i pokrewnych tematów. Jeżeli chcesz wrócić do przeczytanego tekstu, to pod koniec kliknij serduszko obok tekstu „Podoba mi się ten artykuł”. Zostanie on przeniesiony do sekcji „Moje ulubione”. W ten sposób możesz łatwo wrócić do przeczytanego artykułu. Im więcej serduszek zgromadzi dana publikacja tym wyżej pojawi się w rankingu „Popularne”. Zatem warto zacząć czytanie od tego działu, gdyż są tam najbardziej wartościowe i przydatne wiadomości z perspektywy innych mam. Przyjemną opcją jest możliwość komentowania artykułu. Możesz uzyskać poradę od innych mam, od autora tekstu lub wyrazić swoją opinię.

  Bądź częścią społeczności

  Użytkowniczki programu Asystent ciąży mogą uzyskać wsparcie za pomocą mediów społecznościowych. Aplikacja zrzesza przyszłe i świeżo upieczone mamy na Instagramie i Facebooku. Warto tam zajrzeć!

  Ten program jest bezpłatny, a jednocześnie niesamowicie przydatny. Do tego interfejs zaprojektowano bardzo przyjaźnie i wszystkie funkcje są łatwe do odnalezienia. Wypróbuj apkę Asystent ciąży już na samym początku, aby uzyskać ważne informacje dotyczące aktualnego stanu Twojego organizmu.

  Więcej o aplikacji znajdziesz tutaj.

  Źródło: Artykuł partnerski

  Zostaw odpowiedź

  Lub