• Główne Kategorie

 • 36 tydzień ciąży

  36 tydzień ciąży

  36 tydzień ciąży. Twoje maleństwo waży już ok. 2700-2800 g. Powoli zanika mu meszek na twarzy oraz biaława maź płodowa pokrywająca do tej pory całe jego ciało.

  Najpóźniej do końca 36 tygodnia płód powinien ostatecznie obrócić się główką do dołu. Już w następnym tygodniu dziecko najpewniej będzie już za duże na taki obrót. Jeśli nie uda się dziecku odpowiednio ułożyć, może to być powód do cesarki.

  Czas na narodziny ale tylko w przypadku bliźniąt, bliźnięta zazwyczaj rodzą się w 36 albo 37 tygodniu ciąży. W większości przypadków mama bliźniąt dostaje skierowanie na cesarskie cięcie, zwykle ze względu na nieprawidłowe ułożenie dzieci w macicy. Jedynie w nielicznych wypadkach lekarz decyduje o porodzie bliźniąt drogami natury. Nie przejmuj się jeśli usłyszysz teorię że to za wcześnie na poród, Twoje bliźnięta są już w pełni ukształtowane, i gotowe do życia. Nawet jeśli to nie bliźniaki, Twoje maleństwo jest już gotowe, bez znaczenia czy to jedno dziecko, bliźniaki, trojaczki itp.
  Rozpoczynasz ostatni miesiąc ciąży. Warto zacząć już planowanie porodu. Przede wszystkim upewnij się u swojego ginekologa, że nie masz przeciwwskazań do porodu naturalnego, spytaj go też, jak wygląda poród naturalny.
  Od tego tygodnia będziesz odwiedzała swojego ginekologa co siedem dni. Lekarz będzie sprawdzał tętno dziecka, wysokość dna macicy i ewentualnie twoją szyjkę macicy (stopień rozwarcia i miękkość).

  W ostatnich tygodniach ciąży twoje zapotrzebowanie na kalorie wynosi mniej więcej 2600 kcal. Jedz małe porcje, ale za to często, co dwie, trzy godziny. Aby nie przytyć zbyt dużo, ogranicz puste kalorie, czyli słodycze i gotowe dania w proszku czy fastfood.
  To już coraz bliżej, mamy nadzieję że torba do szpitala już stoi w korytarzu i czeka.


  36 tydzień ciąży

  Zostaw odpowiedź

  Lub