• Główne Kategorie

 • 34 tydzień ciąży

  34 tydzień ciąży

  34 tydzień ciąży. Dziecko ma już około 50 cm wzrostu i waży niemal 2200 gram. Można śmiało powiedzieć, że wygląda już jak w pełni wymodelowane dziecko. Jego maleńkie paznokietki sięgają już czubka palców.t.

  W 34 tygodniu ciąży czaszka dziecka jest nadal dość elastyczna, co przyda się podczas narodzin, a jej kości nie są w pełni zespolone. Będzie tak aż do porodu. Pozostałe kości natomiast są twardsze, a skóra już coraz mniej pomarszczona. Większość dzieci kończy w tym tygodniu swój rozwój fizyczny w łonie mamy.
  34 tydzień ciąży
  Gdyby dziecko urodziło się w tym tygodniu, zapewne świetnie dałoby sobie radę. Być może dla wzmocnienia dziecka potrzebny byłby inkubator, ale na pewno w każdym przypadku. Organy wewnętrzne i układy twojego dziecka działają już prawie normalnie.  Możesz przybierać na wadze jeszcze szybciej niż do tej pory. Dzieje się tak dlatego, że w ostatnich tygodniach ciąży dziecko rośnie bardzo szybko. Prawdopodobnie odczuwasz też w miarę regularne skurcze macicy, tzw. skurcze Braxtona-Hicksa – to macica przygotowuje się do porodu.

  Hormony ciążowe mogą wpływać na twoje oczy, zmniejszenie produkcji łez prowadzi do suchości oka, podrażnień i uczucia dyskomfortu. Co więcej, te same procesy, które powodują puchnięcie kostek, mogą spowodować zmiany krzywizny rogówki. Dlatego lepiej, jeśli będziesz mamą w okularach i w czasie ciąży nosić będziesz okulary a nie szkła kontaktowe.
  Pogorszenie pamięci pod koniec ciąży jest spowodowane przejściowym kurczeniem się komórek mózgowych kobiety, mija jednak najpóźniej kilkanaście tygodni po porodzie.


  34 tydzień ciąży

  Zostaw odpowiedź

  Lub