• Główne Kategorie

 • System, który pomoże Twojemu dziecku wybrać kierunek studiów

  Wybór studiów to bardzo ważny punk w naszym życiu, od tej decyzji zależy duża część naszego życia (nie tylko kilka następnych lat) a także wysokości zarobków. Dlatego uczniowie szkół średnich powinni wybrać kierunek, który nie tylko pozwoli im rozwijać pasje, lecz także da szanse na wysokie wynagrodzenie. ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów) to nowatorski system, który podpowiada przyszłym absolwentom, jaki kierunek studiów będzie dla nich optymalny. Koszt jego utrzymania jest sto razy niższy od badań wykonywanych metodą ankietową.

  Wiceminister podkreśla, że wybór kierunku studiów powinien być uzależniony nie tylko od zainteresowań maturzysty, ale także od zapotrzebowania rynku na pracowników z danej branży. Obecnie na przykład duża nisza występuje nadal w zawodach informatycznych, programistycznych ale także w zawodach fizycznych, prostych- takich jak mechanik, budowlaniec czy cieśla.

  ELA to anonimowa baza danych oparta na informacjach zgromadzonych przez ZUS oraz uczelnie. Dzięki temu studenci mają dostęp do prawdziwych informacji, które nie naruszają ochrony danych osobowych. Ta synergia danych pozwala na generowanie raportów, które dokładnie obrazują, co dzieje się z absolwentami po ukończeniu uniwersytetu.

  Na chwilę obecną system śledzi wyłącznie losy żaków, w przyszłości jednak ma być rozwijany tak, aby dostarczał informacji o tym, w jakim stopniu na rynku pracy radzą sobie młodzi. Wartościowe dane będą przydatne więc nie tylko maturzystom, lecz także potencjalnym naukowcom.

   

   

  Zostaw odpowiedź

  Lub